Huvitav

G4Si peamaja vana mööbli uus elu

  • Kuupäev: 06.12.2013
    Autor: Esme Kassak

Seoses G4S Eesti peamaja kolimisega ja täiesti uue interjööriga uues hoones läheb vana maja sisu kõik uuele ringile. Lääne piirkonna haldusjuhtMargus Pind märgib, et väga palju eeltööd on juba ära tehtud ning mõned suuremad asjad juba ka uue omaniku leidnud. Peamiseks eesmärgiks on olnud vara müüa või siis seda kasutusele võtta piirkondades: kontorites, objektidel ja baseerumispunktides. 

Marguse sõnul on vajadus eri piirkondades erinev ning ka vara seisukord kõikuv. „Näiteks Ida piirkond oli huvitatud teise korruse nõupidamistesaali mööblist, vitriinkapid fuajeest ja diivanid aga läksid Ühisteenustele," märkis ta. Kus võimalik, täiendatakse ka baseerumispunktide sisustust, ent paljudel juhtudel on seal rendilepingust lähtuvalt sisustus juba sees. Kindlasti leiavad taaskasutamist meie enda firmas toolid ja konditsioneerid, lisas Margus. „Kui midagi jääb järele, siis viime need mööbliesemed Realiseerumiskeskusesse ja teeme pakkumise ka oma töötajatele," selgitas haldusosakonna juhataja Andres Pastarus. 

Kolimise lihtsustamiseks sai kommunikatsioonitoas avatud vanade kontoritarvete ja meenete laiali jagamiseks Leiunurk. Kuna just kolimist silmas pidades olime jõudnud üle minna dokumendihalduse täielikule digitaliseerimisele, siis jäi pea igas kabinetis järele terve hulk registraatoreid. Need leidsid uue kasutuse koolides ja lasteaedades, kus oldi registraatoritest väga huvitatud. Kunstikallakuga kooli läks ka üks suurematest pildiraamidest. Vimplite alused rändasid tagasi Lipuvabrikusse ning mõned lipualused ka lasteaeda. Uue omaniku leidis endale vanas peamajas asunud jõusaali sisustus, mis tänu valvedivisjoni juhi Villu Õuna pealehakkamisele rõõmustab edaspidi Nissi valda.

 

Kategooriad: Huvitav  

Kommentaarid

Lisa kommentaar