Huvitav

Ei saa me läbi Lätita!

  • Kuupäev: 22.10.2013
    Autor: Andres Treimann

2014. aasta esimesel päeval hakkab ka Lätis kehtima euro. Ettevalmistustööd käivad täie hooga ja tegemisi on kuhjaga. Kuna oleme ise selle protsessi läbi teinud, siis on meil ka aimu, milline pingerohke ja stressirikas aeg Läti kolleege ees ootab.
Suve hakul käisid naabervabariigi kolleegid meil külas, et uurida lähemalt eurovahetuse kogemuse kohta. Olgugi et situatsioonid on erinevad, võttes arvesse G4Si erinevaid turuosasid meil ja Lätis ning ka muid rahvuslikke eripärasid ja poliitilisi või majanduslikke nüansse, on meil mõndagi Läti kolleegidele pakkuda. Üheks selliseks tegevuseks, mille kaudu kogemust edasi anda, oli valuutakoolitus. 

Meie koolitaja Ene Kloch on sellel alal hindamatu spetsialist ja nii sai ka lätlastega kokku lepitud koolituse korraldamine Riias. Ehkki meie koolituse presentatsioon oli nii vene kui inglise keeles ning Ene oleks saanud need ise läbi viia, otsustasime koolitada läti keeles. Kasutasime selleks meie head kontakti läti keele tõlgi Dita Lincega, kes on sünnilt lätlanna, aga elab nüüd Eestis ja toimetab erialaselt kahe riigi vahel. Paar päeva materjalide tõlkimist ja sünkroontõlke sobitamist Ene ja Dita vahel ning saigi Riias käidud. Auditooriumis oli ligi 120 inimest, kes ühel või teisel moel sularahaga tegelevad. Koolitus läks igati edukalt ja tagasiside oli väga hea ning nagu Ene ütles: „... ja juttu jätkus veel kauemakski."


Kategooriad: Huvitav  

Kommentaarid

Lisa kommentaar