Huvitav

G4S: muuda kodu turvaliseks!

  • Kuupäev: 18.10.2013
    Autor: Ande Etti
G4S Eesti algatatud „Julged hoolida?" liikumine alustab kodu turvalisuse teemalise teavitustööga. „Julged hoolida?" lehet pakub lugemiseks asjatundjate praktilisi nõuandeid, kuidas oma kodu ja lähedasi kaitsta.
„Sügis on hea aeg, et vaadata üle oma kodu kindlustatus nii pahatahtlike võõraste, looduslike ohtude kui tähelepanematusest või vähesest ettevalmistusest tingitud õnnetuste vastu," ütleb G4S Eesti valvedivisjoni direktor Villu Õun. „Tervelt 30% Eesti elanikest ei kasuta oma kodu ja lähedaste kaitseks mingeid turvameetmeid: ei turvauksi, -lukke, rääkimata koduvalvest. Kuigi kõige efektiivsemaks kaitseks sissemurdmiste korral peetakse valvesüsteeme, ei ole eestimaalased aga väga varmad kasutama – kui näiteks Iirimaal on valvesüsteem igas teises kodus, siis Eesti leibkondadest kasutab koduvalvet vaid 7%."

Valvesüsteemid ei ole aga muidugi ainus, mis kodu ja koduste turvalisuse tagab. „Hooli(n) oma kodu turvalisusest!" pealkirja alla oleme oktoobrikuus koondanud hulga soovitusi, mis juhivad tähelepanu sellele, kuidas muuta kodu kaitstumaks nii sissetungijate eest kui ka õnnetuste eest.

„Turvaline kodu sõltub paljudest pisiasjadest, mis spetsialisti vaatepunktist on küll lihtsad ja lausa elementaarsed, kuid mille peale igapäevaaskeldustesse süvenenuna alati tulla ei pruugi," märgib Villu Õun.

Soovitame kindlasti lugeda artikleid:
Praegu olemasolevatele artiklitele lisanduvad oktoobri- ja novembrikuu jooksul nõuanded Naabrivalvelt, kuidas kogukondlikult turvalisust suurendada; Tegevusterapeutide Liit annab soovitusi, kuidas kujundada kodu turvaliseks eakatele; räägime, kuidas kindlustada kodus tuleohutus ning mida pidada silmas siis, kui tegemist on maakoduga, linnakoduga või hoopiski suvilaga. Loomulikult lisandub erinevaid praktilisi näpunäiteid G4Si spetsialistidelt.

Nõuanded on lugemiseks „Turvaliselt läbi elu!" rakenduses.

Sotsiaalmeediakanali „Julged hoolida?", millel on kasutajaid üle 21 000, on G4S loonud tõstatamaks sotsiaalseid teemasid. Kajastame „Turvaliselt läbi elu" keskkonnas laia spektrit teemasid, mis kõik üht või teistpidi mõjutavad meie turvalisust ja elukeskkonna terviklikkust. Eesti Terviseedenduse Ühing tunnustas AS G4S Eestit "Julged hoolida?" tegevuste eest Aasta Tervisesõber 2013 tiitliga.

Kategooriad: Huvitav  

Kommentaarid

Lisa kommentaar