Huvitav

Saaremaa Rallil tagab turvalisust ligi 250 G4Si turvatöötajat

  • Kuupäev: 10.10.2013
    Autor: Julia Garanža
Nädalavahetusel, 11. ja 12. oktoobril toimuvale 46. Saaremaa Rallile on oodata tuhandeid rallisõpru, kelle turvalisuse tagamiseks teeb võistlustel tööd ligi 250 G4Si turvatöötajat. 
Neljandat aastat Saaremaa Ralli turvapartneriks olev G4S tuletab autospordisõpradele meelde, et alkoholi tarbimine ja joobes olekus võistluste vaatamine on vastuolus ralli turvalisuse reeglitega. 

„Kõrged kiirused, võimsad autod ja suured rahvahulgad on juba iseenesest ettevaatlikkusele kutsuv kooslus, alkoholi tarbimine muudab selle veelgi ohtlikumaks. Oleme  liigjoobes rallifännide osas resoluutsed, sest raja ääres ei ole nad ohuks ainult endale, vaid ka teistele pealtvaatajatele," ütles Saaremaa Ralli turvajuht Kristjan Saarik

„Varasemate aastate kogemus näitab, et turvameeskonna panevad enim proovile reede õhtul Kuressaares toimuv publikukatse ning laupäevased Vahva ja Undva katsed, kuhu suuname täiendavad turvajõud," lisas Saarik. Samuti paneb turvajuht rallisõpradele südamele, et peetaks kinni ralli korraldajate ja turvatöötajate juhistest. 

„Keeluala märgistavate siltide ümbertõstmine, mida, kahjuks, on rallil korduvalt ette tulnud, võib halbade asjaolude kokkulangemisel tähendada kellegi elu. Ajutised liiklusmärgid, keelualad ja rajapiirded on rallil selleks, et tagada pealtvaatajate ohutus. Palume suhtuda ralli reeglitesse mõistvalt," nentis Kristjan Saarik. 

Turvalise ralli reeglid 
  • Adrenaliinirohke võistluse ohutusnõuded on kõrged: rajale liiga lähedal ning turvameeskonna juhiseid eirava publiku tõttu võidakse katsed ära jätta. 
  • Võistlustele ei lubata isikuid, kes on silmanähtavate joobetunnustega või käituvad agressiivselt teiste rallifännide suhtes. Igast vähegi kahtlasest tegevusest palume kohe turvateenistust teavitada. 
  • Jälgige liikluskorraldusmärke, linnast väljas toimuvatel katsetel palume parkida autod ühte teeserva, et vajadusel oleks päästeautodele tagatud vaba ligipääs. 
  • Ralli kiiruskatsed on pealtvaatajatele tasulised, välja arvatud reede õhtul Kuressaares toimuv publikukatse. Alla 14-aastased lapsed pääsevad ralliraja äärde tasuta. 
  • Väikeste lastega külalistele tuletame meelde, et põngerjatel hoitaks silm peal. Lapse käele võiks kirjutada lapsevanema kontaktid – nii on turvatöötajatel või abivalmil inimesel kergem ta vanemaid üles leida. 
  • Autosse ei tasu jätta väärtuslikke asju, samuti ei maksa võtta raja äärde kaasa liigseid, liikumist segavaid asju. Piirduge vaid rahakoti, mobiili ja soovi korral fotoaparaadiga. 
G4S soovib kõigile autospordisõpradele põnevat ja turvalist rallielamust! 


Kategooriad: Huvitav   Meie töötajad   Turvalisus suurüritustel  

Kommentaarid

Lisa kommentaar