Huvitav

Elust enesest: varguste lood

  • Kuupäev: 02.10.2013
    Autor: Ande Etti

Juba korra oleme jaganud meie klientide muljeid juhtumistest, mis motiveerisid neid mõtlema sellele, et võib-olla oleks hea mõte oma kodu valve alla seada. Ja teinekord jäi järelduseks, et vargal oleks paras aeg karjäärivahetust kaaluda. Seekord jätkame selliste lugudega:

Prantsuse rõdu
Naisterahvas ärkas mingi kolina peale. Toas ringi vaadates nägi, kuidas tumedates riietes mees aknast välja ronis ja jooksu pani. Selgus, et varas oli end upitanud kortermaja teise korruse prantsuse rõdudele. Liikudes mööda piirdeid edasi, kuni jõudis aknani, mis oli jäetud ööseks õhutusasendisse. Varas kangutas akna lahti ja sisenes selle kaudu korterisse ning varastas tumba pealt sülearvuti.

Kohviku ja külmiku lugu
Väikelaste kohvikusse tahtsid vargad öösel siseneda hoovi poolt ning tegid selleks puidust hoone seina sisse augu. Kui augu tegemiseks oli kulunud mitu tundi ja lõpuks oli käes hetk august sisse ronida, selgus, et nad olid augu teinud täpselt tööstuslike külmikute taha. Nii jäi nende vargus seekord vaid varguskatseks.

Kanalisatsiooni-(soovi)kaev
Vargad planeerisid tegevust pikalt ette: olles ise santehnikud, hankisid nad ehituse KVK (küte, vesi, kanal) eritööde projekti, mille järgi viis kanalisatsioonikaevust „otsetee" raamatukauplusesse, ning panid selle järgi varguse plaani paika. Ühel ööl siis kaevutigi käigu kaudu hoonesse ning asuti tegutsema. Kui kaupluse häirele reageerinud ekipaaž kohale jõudis ja hoone aknast sisse kiikas, vaatas talle teiselt poolt vastu varas-santehnik. Kanalisatsiooni-(soovi)kaevust tuli varastel aga hoopis politseijaoskonda sõita.

Rehvivahetustöökoda
Talverehvide paigaldamise aeg oli just saabumas ja rehvivahetuspunkti angaar oli rehve täis toodud. Ühel hommikul avastasid tööle saabunud töötajad, et ettevõte oli varguse ohvriks langenud ja sisuliselt kogu angaar oli ööga rehvidest tühjaks veetud. Järgmisel päeval algas aga selle talve esimene tõsine lumesadu.

Suvilavargus
Alkoholiga seoses meenub veel üks lugu: vargad tungisid suvilasse ja varastasid sealt ära pooliku viinapudeli ja kogu puhta voodipesu. Kõik muu oli puutumata. Varaline kahju polnud suur, kuid emotsionaalne oli meeletu.

Kategooriad: Huvitav   Meie kliendid  

Kommentaarid

Lisa kommentaar