Huvitav

Muhedad lood: „Tahan KOHE valveteenusega liituda!“

  • Kuupäev: 28.08.2013
    Autor: Ande Etti

Kogusime kokku hulga lugusid, mida kliendid on meile koduvalvega liitumisel rääkinud või mida on meie inimesed oma silmaga näinud. Siin on valik „pärleid".

CSI otse sündmuspaigal
Korteris toimus vargus siis, kui kedagi kodus ei olnud. Kui pererahvas koju jõudis, oli väärtuslik kraam läinud. Esimese asjana helistati G4Si ja teatati, et soovitakse kohe kiiresti valveteenusega liituda. Kui meie esindaja kohale jõudis, võtsid kriminalistid parasjagu uksepiidalt sõrmejälgi.

Mugavad korterivargad
Koduvalve paigaldanud klient rääkis loo, kuidas naabrite juures toimunud sissemurdmine pani ta oma kodu turvalisusele mõtlema. Nimelt avastasid naabrid varguse pärast nädalaselt puhkuselt naasmist. Asjad asjadeks. Suurem šokitekitaja oli hoopis see, kui hästi olid vargad ennast võõras kodus tundunud. Kutsumata külalised olid seal endale rahulikult ka väikse napsi lubanud ning porised jäljed diivani ees valgel vaibal ja klaasist laual olid kinnituseks, et kiiret neil küll kuhugi polnud. Liikuma hakati alles siis, kui kogu korteris olnud alkohol oli otsas.

Valvekoer
Meie poole pöördus väga-väga kurb inimene, kelle Nõmmel asuvasse eramusse olid päevasel ajal sisse murdnud vargad ning ära viinud hinnalise tõukoera, kes polnudki just kõige väiksemat kasvu. Inimese kodule sai paigaldatud parim võimalik valvesüsteem, aga oma lemmikut ei näinud ta meie teada enam kunagi.

Panga rahahoidla
Kord tahtsid vargad pangakontori rahahoidlasse sisse murda ning arvestasid välja, et seda võiks teha hoone keldri kaudu. Mida nad aga ei arvestanud, et pangakontori põrandad olid kaetud metallplaadiga. Teinud keldri lakke augu ja jõudes panga põranda metallplaadini, olid vargad pettunud, sest suur töö oli tehtud, aga „vaevatasu" ei paistnud kuskilt. 

Kioski aken jäi kitsaks
Loo moraal: alati ei pruugi kõik minna „õlitatult". Kuid alustagem algusest. Varas otsustas minna saagi järele väiksesse pudi-padi kioskisse Laagnal. Varas lõhkus akna ära ja tahtis selle kaudu kioskisse pugeda kuid  –oh õnnetust! – jäi sõna otseses mõttes aknasse kinni nii, et vaid alakeha aknast välja paistmas ega saanud ei edasi ega tagasi mindud, kuni jõudis kohale kioski häirele reageerinud ekipaaž ja „aitas" mehe välja otse politseiautosse.

Enda arvates „nutikad" vargad
Vargad sisenesid eramusse ning arvates, et nad on nutikad ja kavaldavad turvafirma üle, saboteerisid anduri ehk katsid selle kleeplindiga. Enda õnnetuseks katsid nad asjatundmatusest mitte anduri infrapuna-kiire ava, vaid led-indikaatori. Eramu häirele reageerinud ekipaaž tabas vargad teolt.

Kategooriad: Huvitav  

Kommentaarid

Lisa kommentaar