Huvitav

Rannavalve: Millal lubada laps üksinda ujuma?

  • Kuupäev: 29.07.2013
    Autor: Ande Etti
Nõu annab G4Si rannavalvur ja Kakumäe rannavanem Hedi Jaanus.
Igal suvel „korjavad" rannavalvurid randadest kokku hulga järelvalveta alaealisi. Mõnel juhul (näide 3-aastasest tüdrukust, kes läks ise randa, kui ema tähelepanu oli arvutil või 3-4aastasest, kes purjus isaga „koos" rannas olles mitmeid tunde üksinda ringi lippas ja ka ujumas käis) on selge, et olukord ei ole vabandatav.

Teisalt tekib ilmselt paljudel lapsevanematel küsimus, mis vanuses võiks lapse/nooruki/teismelise üksinda veekogu juurde ja/või ujuma lubada. Paljudel eestimaalastel on ju kodu lähedal mõni veesilm.

Rannvalve seisukoht on ühene: „Kui räägime lapsest tähenduses alaealine, siis ei tohi last kunagi jätta täiskasvanu järelvalveta veekogu äärde. Lapse mõistus on lapse mõistus," ütleb Hedi Jaanus. Lastel ei ole selliseid teadmisi ja kogemusi, mis täiskasvanutel eluga kogunenud on, ning nad ei oska ette näha tagajärgi. „Vanemad peaksid väga täpselt selgitama, mis on erinevate ohtlike tegude tagajärjed," rõhutab Jaanus.

Mis puudutab koos lapsega ujumas käimist, kehtib reegel, et last ei tohi lubada nabast kõrgemasse vette ka siis, kui oled ise rannas.

Loe veel nõuandeid turvaliseks ja hoolivaks eluks "Julged hoolida?" lehe sektsioonist: "Turvaliselt läbi elu"
Kategooriad: Huvitav  

Kommentaarid

Lisa kommentaar