Huvitav

ELMO lühirent kutsub kõiki huvilisi proovima elektriautoga sõitmist

  • Kuupäev: 11.07.2013
    Autor: Maarika Haavistu
Alates neljapäevast, 11. juulist on huvilistel võimalik lihtsalt ja soodsalt ise proovida elektriautoga sõitmist. Elektromobiilsuse programmi (ELMO) raames Tallinnas ja Tartus käivituv teenus toob linnapilti paarkümmend Nissan Leaf’i ja Mitsubishi IMiEV’i elektriautot, mille rentimine toimub mobiiltelefoni vahendusel loetud sekundite jooksul. Sügiseni kestval testperioodil kehtivad soodushinnad. Nutikal tehnoloogial põhinev G4Si hallatav elektriautode lühirenditeenus on uus Eestis ja seni vähe levinud ka mujal maailmas. Edukaid näiteid on siiski nii Pariisis, Londonis kui ka San Franciscos. 
Eestis alustab elektriautode lühirenditeenus juuli, mil soovijad saavad Tallinnas ja Tartus rentida 24 elektriautot, neist 16 Nissan Leafi ja 8 Mitsubishi iMievit, mis hakkavad paiknema rendipunktides.

Lihtne lahendus
Elektriautode lühirenditeenus võimaldab soovijal iseteeninduse põhimõttel rentida auto endale sobivas rendipunktis ja sobival ajal, sest teenuse eest tasutakse kasutamise järgi – nii palju kui sõidad, nii palju ka maksad. Teenuse kasutamiseks tuleb registreerida end ELMO iseteeninduses kasutajaks, lepingu sõlmimisel kontrollib süsteem maanteeameti registrist kehtiva juhiloa olemasolu. Edaspidi piisab auto rentimiseks vaid mobiiltelefonist: soovija otsib sobivas Tallinna või Tartu rendipunktis vaba sõiduki, avab mobiiltelefonilt saadud juhiste abil uksed ja võibki sõitma hakata.

G4Si roll
G4S tegeleb lühirenditeenuse toimimise tagamise, autode tehnilise seisukorra monitooringu ja kontrolliga, autode hooldamise ja puhastamise ning nende transportimisega. G4Si äriarenduse osakonna juhataja Andrus Jauk möönab: „Viimase kahe aastaga on G4Si ärivaldkond ja teenuste portfell oluliselt laienenud: uuemateks teenusteks on elektriautode kiirlaadimisvõrgustiku opereerimine ning juulis alustatav elektriautode lühirendi haldamine".

Samuti tagame teenuse tarbijatele ööpäevaringse klienditoe: näiteks kui klient unustab sõiduki laadida, jäädes selle tõttu seisma, tuleme kliendile appi. Vajadusel aitame transportida kliendi koos elektriautoga lähima kiirlaadijani või aitame inimese teise sõiduvahendiga sihtpunkti. „Lõime teenuse haldamise edukaks toimimiseks ettevõtte struktuuri uued ametikohad: teeninduskeskuse teenusejuht Reiko Tääker vastutab kvaliteetse ja operatiivse klienditoe ning projektijuht Jaan Vill vastutab elektriautode lühirenditeenuse igapäevase juhtimise ja haldamise ning klientide nõustamise eest", selgitab Jauk.

Elektriautode positsioneerimiseks, kaugjuhtimiseks, tehniliste süsteemide ja kasutussessioonide staatuse jälgimiseks paigaldatakse autodesse telemaatikaseadmed. Näeme haldussüsteemi kaudu reaalajas auto asukohta, läbisõitu kilomeetrites, aku mahutavuse olekut protsentides ja ka seda, kas auto on hetkel laadijasse ühendatud või mitte. Haldussüsteemi kaudu võimaldab elektriautode kaugjuhtimine alustada ja lõpetada rendisessioone sh avada ja sulgeda autode uksi ning broneerida autosid. Kategooriad: Huvitav  

Kommentaarid

Lisa kommentaar