Huvitav

G4S viis läbi viipekeelse turvakoolituse

  • Kuupäev: 20.06.2013
    Autor: Ande Etti
Maikuus oli G4S korraldamas AS Fleming töötajatele, keda on kokku üle 250, evakuatsiooniõppusi. Klient oli tellinud nii eesti- kui venekeelsed koolitused, kuid majas ringi käies selgus, et töötajate seas on ka 15-20 kurttumma.
"Pakkusime omalt poolt välja, et teeme kolmanda variandi koolitusest viipekeele  tõlgiga," räägib G4Si koolituste müügi- ja projektijuht Ahto Luhamäe.

 „Üllatavalt ladusalt läks," ütleb viipekeelse sünkroontõlkega koolitust läbi viinud Siim Siska."Mulle avaldas kõige rohkem muljet see, et tõlk Marite Taks  suutis erialase keelekasutusega räägitu kõik inimestele arusaadavalt edasi anda." "Enne koolitust vaatasime tõlgiga põgusalt erialased terminid üle ja lõpptulemusena jäi mulje, nagu polekski töötajad õppinud neid teadmisi teise inimese käeliigutuste järgi," ütleb  Siim.

Nii Ahto kui Siim kinnitavad, et koolituse kordaminekut näitab see, et teoreetilisele osale järgnenud praktiline evakuatsiooniõppus kulges edukalt ning kõikidest juhtnööridest saadi üheselt aru.

Kuna tegemist oli evakuatsiooniõppusega, tekkis ilmselgelt ka küsimus, kuidas toimub häireedastus inimestele, kes ei kuule. Sellega seoses andsime oma näpunäited ja tegime pakkumise visuaalsete häireedastusseadmete paigaldamiseks.


Kategooriad: Huvitav   Meie kliendid  

Kommentaarid

Lisa kommentaar