Huvitav

Kolmandik G4Si autoparki vahetatakse aasta jooksul uuemate sõidukite vastu

  • Kuupäev: 07.02.2013
    Autor: Andres Pastarus

autod rivis

Eelmise aasta novembris alustas G4Si haldusosakond iga-aastase autode väljavahetusprogrammi ettevalmistusega ning kuulutati välja autohange. 386 sõidukist koosnevast autopargist vahetatakse välja uuemate vastu ligikaudu kolmandik ehk 144 sõidukit.

Uute autode soetamiseks korraldatakse igal aastal autohange ning pakkumisel osalevad enamus uute sõidukite müüjaid: G4S ostab sõidukeid sellel aastal 12 erinevalt automüügifirmalt. Koostööpartnerite rohkusel on omad kindlad põhjused: G4Si laia tegevusampluuad arvestades peavad autopargis olema esindatud kõik autoklassid. Teine põhjus on samuti pragmaatiline: eelistame osta autosid enda klientidelt.

Valvedivisjoni patrullekipaažide autoparki tuleb aasta jooksul 51 uut autot: 13 sõidukit saab Ida piirkond, 11 Lõuna piirkond, 5 sõidukit vahetatakse välja Läänes ning 22 uut tuleb vanade asemele Põhja piirkonnas. Turvatehnikadivisjon saab 24 uut peamiselt „piruka" tüüpi autot ning sularahadivisjon vahetab välja 35 rahaveo- ja kulleriautot, mis on enamasti kaubikud.

Autode soetamisel lähtutakse nendega tehtava töö iseloomust ja ka nende võimekusest – näiteks maapiirkondadesse ostetakse rohkem kõrgema kliirensiga ja nelikveoga sõidukeid. Linnatingimustes kasutatakse enamasti tavalisi sõiduautosid.

Autode vahetus toimub aasta läbi. Näiteks veebruaris ja märtsis vahetatakse välja ligikaudu 10 autot. Kõige rohkem vahetub sõidukeid septembris ja detsembris – üle 20.

Faktid G4Si autopargi kohta:

Sõidukite arv – 386 (G4Si värvides)
Kõige autorikkamad:
Turvatehnikadivisjon 130
Valvedivisjon 108
Sularahadivisjon 78
Kategooriad: Statistika   Huvitav   Meie töötajad   Meie kliendid  

Kommentaarid

Lisa kommentaar