Huvitav

„Hoolivusmeetri“ võitjaid liigutas südamlik auhind

  • Kuupäev: 08.01.2013
    Autor: Ande Etti

Novembri- ja detsembrikuus testis G4Si algatatud „Julged hoolida?“ lehel „Hoolivusmeetriga“ oma teadmisi 2010 inimest. Seekord andsime neile võimaluse panna proovile oma suhtumine ja teadmised-oskused olukorras, kus keegi vajab abi. Küsisime nii teiste aitamise kohta kui ka seda, kuidas käitutaks olukorras, kui abivajaja on vastaja ise, lemmikloom või väike laps.

Vastati väga innukalt ning tagasisides rõhutas suur hulk loosiga võitnuid, et eriti südamesse läks neile see, et „Hoolivusmeetri“ auhinnaks saadi SOS Lasteküla laste joonistatud heategevuslikke jõulukaarte.

„Uskuge või mitte, ma pole elu sees kunagi midagi ühegi loosiga võitnud ja nüüd siis selline armas loosiõnn. Ma olen siiralt ja südamest liigutatud!“ kirjutas Heli.

„Soojad tänusõnad vahva jõulukingituse st armsate laste omavalmistatud kaartide eest! Kindlasti on need kaardikesed kõige ilusamad minu seni sõpradele saadetud kaartide hulgast, sest nendel SOS Lasteküla laste valmistatud kaartidel on hing sees... lapsed on pannud nendesse kaartidesse kõik oma unistused, mured ja rõõmud. Mul on siiralt hea meel sellise võidu üle!“ jagas oma rõõmu Tiina.

Jaht alaealistele Facebooki kasutajatele ja lõhutud pargipink

Kõige enam erinevaid arvamusi tekitasid küsimused „Millistest juhtumitest saab teatada heakorratelefonil (Tartus 1789 ja Tallinnas 1345)?“  ja „Millega tegelevad veebikonstaablid“. Nii ei teadnud 45% vastanutest, et veebikonstaablid ei tsenseeri interneti sisu ega pea Facebookis jahti alaealistele kasutajatele, vaid annavad internetis politseipoolset nõu.

Heakorratelefonil oleks 12% vastanutest soovinud helistada taskuvarguse korral ning 32% nähes tänavakaklust, kuid need teemad on siiski politsei rida. Heakorratelefonile on oodatud kõned näiteks lõhutud pargipingist.

Südametunnistuse järgi

Paljud „Hoolivusmeetri“ küsimused polnudki tegelikult õige-vale kategoorias mustvalged, vaid juhatasid vastaja oma südametunnistuselt vastust otsima.

Kõige kindlamad olid vastajad küsimustes, mis puudutasid hädasolevate sõprade või loomade abistamist. Näiteks lubas 95% vastanuid sõbra mure korral ära kuulata ja oma võimaluste piires abiks olla, 93% ei laseks švipsis kaaslasel pürotehnikat näppida ning 97% inimesi tõttaks appi loomale, kellele tehakse liiga.

G4Si algatatud „Julged hoolida?“ lehel on liikmeid 15 500 ning üheskoos arutame sellel lehel ühiskonna kitsaskohtade, turvalise käitumise, väikeste ja suurte rõõmude ning nõrgemate abistamise teemadel.

https://www.facebook.com/julgedhoolida

 

 

Kategooriad: Huvitav   Lapsed ja noored   Meie auhinnad   Julged hoolida?  

Kommentaarid

Lisa kommentaar