Sinu eest valvel!

Huvitav

Türi valla silmad ja kõrvad

  • Kuupäev: 12.12.2011
    Autor: Toomas Rui

Türi vald

Justiitsministeeriumi statistika järgi on Järvamaal tänavu 9 kuuga registreeritud 488 kuritegu. Neid numbreid vaadates on selge, et traditsiooniliselt turvaliste Saaremaa ja Hiiumaa kõrval on Järvamaa üks turvalisemaid paiku Eestis. Maakonna suurust arvestades kõlab number komplimendina nii võimuesindajate tööle kui ka kogukonnale endale. Kui saarte turvalisust mõjutab paljuski veepiir, siis usun, et Järvamaal loeb paljuski kogukonna ühtekuuluvus ning soov näha oma kodupaika turvalisena. Järvamaa suurim - Türi vald ei ole siin erand: valla elanike turvalisuse eest vastutab lisaks politseile ka turvafirma G4S.

Milleks meile turvafirma?

Mis asi on turvatunne ning millest see koosneb? Küllap igal inimesel on selle kohta oma arvamus, mistõttu lihtsam on vastata, mis selle hea tunde võib minema pühkida. Kui kodukant on trööstitu ja räämas, tänavad kottpimedad – on turvatundel raske tekkida. Kui lastele ja noortele pole loodud vaba aja veetmise võimalusi, leiavad nad need tänavalt, kaunistades oma mässumeelse kunstiga vallale kuuluvat vara. Ilmselgelt on hoolitsetud ilmega kodukant turvalisem kui räämas geto.

G4Silt ootab Türi vald eelkõige vallale kuuluva ja kogukonna kasutuses oleva vara kaitsmist. Selle tagamiseks hoiab turvafirma patrullekipaaž silma peal nii linnas kui selle lähiümbruses toimuval. Patrullitakse ööpäevaringselt. Marsruutide määramisel lähtutakse eelkõige linna vajadustest ning arvesse võetakse mitmeid asjaolusid: aastaaegade eripära, avalikke üritusi, õppeaasta algust, teede ehitusi ja politsei hinnangut võimalike riskide kohta. Patrullekipaažis töötavad mehed oskavad ja tahavad märgata parandamist vajavaid kohti ning sellel on oma üsna inimlik põhjus - Türi on ka nende kodukant. Ülevaate kõikidest avastatud korrarikkumistest ja patrullimise käigus tehtud tähelepanekutest saavad linnaisad iga nädal teatena oma e-meilidele.

Aastaringselt valvas silm

Olles valla silmadeks ja kõrvadeks, osaleb G4Si esindaja Türi vallavolikogu turvalisuse komisjoni töös, mille ülesandeks on toimivate lahenduste väljatöötamine - muutmaks valda veelgi turvalisemaks. Eelmisel aastal võttis turvalisuse komisjon ambitsioonika ülesande katta kaamerapildiga kogu Türi linn ning paigutada videokaamerad ka linna sissesõiduteedele.

Kiiret reageerimist vajavatest olukordadest anname alati teada politseile, et lahendada need vastavalt võimuesindajatelt saadud juhistele. Hea näide sellisest koostööst on eelmise aasta jaanuaris kuus politseile üle antud autorüüstaja. G4Si patrullekipaaž tabas türilaste autodest makke varastanud mehe otse teolt saades info tähelepanelikult linnaelanikult. Selle aasta jooksul oleme Türi vallas politseile üle andnud 20 korrarikkujat, kellest enamik jäid vahele kas poevargustega või häirisid oma joobes olekuga teisi vallaelanikke.

Türi visiitkaardiks kujunenud Lillelaat meelitab kohale iga aasta mais tuhandeid rohenäppusid - et rahvarohke üritus ei lööks kevadpealinna elurütmi sassi, aitame seda organiseerida ning hoiame ka pikanäpumehed eemal. Laadapäevade jooksul on korraldajatele jõu- ja nõuga abiks 20 turvatöötajat.

Suve saabudes vajab tähelepanu ja valvsat silma Türi tehisjärv. Selleks, et türilastel oleks turvaline ujumispaik, hoolitsevad juunist augustini rannaliste veeohutuse eest punavalges vormis rannavalvurid, tohterdades põngerjate marrastusi ning hoides ülemäära napsitanuid veepiirist eemal. Justnimelt ainult marrastusi, sest elu on näidanud - valvatavates ujumiskohtades ennetatakse hulga õnnetusi.

Turvalisus on valdkond, millele reeglina hakatakse alles siis mõtlema, kui midagi on juhtunud. Mul on hea meel tõdeda, et tagajärgedega maadlemise asemele eelistavad türilased ennetada halbu üllatusi. Türi turvalisus on ka meie südameasi.

Kategooriad: Statistika   Huvitav   Meie kliendid  

Kommentaarid

Lisa kommentaar