Huvitav

Töövarjupäev 2011: "poleks uskunud, et te nii suured olete!"

  • Kuupäev: 29.11.2011
    Autor: Kadi Sumberg

17. novembril osales üle Eesti ligi 3000 gümnasisti Töövarjupäeval, kasutades ära võimalust vaadata lähemalt täiskasvanute tööpäeva tegemisi. G4Sis said endale töövarjud juhatuse esimees Andrus Ossip. müügi- ja klienditeeninduse divisjoni direktor Priit Sarapuu, Lõuna piirkonna müügiosakonna juht Üllar Liblik ja kommunikatsioonijuht Julia Garanža.

Sulle-mulle ehk win-win-päev

Mis motiveerib noort inimest osalema Töövarjupäeval ning olema päev läbi mõne tähtsa tegelase sabarakk? Soov seaduslikul alusel koolist poppi teha? Saada teada midagi uut, võimalus pista jalg ukse vahele, mis viib edukate maailma? Saada kinnitust oma tulevikuplaani-mõtetele? Kõik vastusevariandid on ühel või teisel moel õiged – nagu selgub G4Si töövarjude muljetest.

ossip

Mis põhjusel aga liitub projektiga töövarjutatav ning loovutab terve tööpäeva noore (ja täiesti tundmatu) inimese kasuks? „Minu kooliajal sellist toredat võimalust, nagu Töövarjupäev pakub, polnud, seepärast nüüd, kui see on olemas, löön kaasa hea meelega. Tean enda kogemustest, kui oluline on ühe noore inimese jaoks valida see õige töövaldkond, et juba varakult suunata selle selgeks õppimiseks oma teadmised ja energia,“ ütles Andrus Ossip, kes on varemgi olnud „töövarjutatava“ rollis. Andruse selle aasta töövari, Saku Gümnaasiumi 11. klassis õppiv Raido Tõnisson kavatseb peale kooli minna õppima Sisekaitseakadeemiasse, mistõttu turvavaldkonnast parema pildi saamiseks otsustas ta töövarjuks tulla just G4Si.

Tiheda päeva jooksul tutvus Raido G4Si tegemistega, osales haldusteemalisel koosolekul, külastas sularahakeskust (üle lugemaks need ettevõttesse mittekuuluvad inimesed, kellel on avanenud võimalus tutvuda SRK tööga, piisab kahe käe sõrmedest) ja osales Eesti Turvaettevõtete Liidus toimunud nõupidamisel, kus lahati turvavaldkonna tuleva aasta eesmärke. „Tubli noor inimene, kelle küsimustest ja käitumisest oli näha, et tal on kindel siht silme ees. Oma plaani täitumise nimel teeb Raido juba praegu tööd, selline sihikindlus ühe noore inimese puhul on väga tervitatav,“ lisas Ossip. „Isegi kui Töövarjupäeva lõpuks tõdeb noor inimene, et valitud amet ei sobi talle, on see kogemus, mis viib edasi ning aitab tuleviku paremini planeerida.“

sarapuu

Müügi- ja klienditeenindusdvisjoni direktori Priit Sarapuu varjuks oli Martin Raudsepp, kes õpib Tallinna Laagna Gümnaasiumis, ka tema soovib jätkata õpinguid Sisekaitseakadeemias. „Kõige sügavama mulje jättis teie juhtimiskeskus, ega enne Töövarjupäeva teadnudki, et G4S nii suur on. Eks selle päeva eesmärk ongi saada idee, mida tulevikus teha võiks ning kui väga meeldib, siis miks mitte kunagi kandideerida,“ selgitas Martin oma valiku tagamaid.

garanza

Kommunikatsioonijuhi Julia Garanža töövarjud - Kristina Zatsepilova ja Anna Alamaa on Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi abituriendid, kes oma tulevikuplaane seovad Taaniga: „Turundus, personalitöö või avalikud suhted on need valdkonnad, mis pakuvad enim huvi, nende vahel me valikut teemegi“. Sõbrannade eluplaan näeb ette, et Taani minnakse õppima koos, sest „koos on kindlam ning soodsam“. Töövarjupäeva kokku võttes tõdevad neiud, et päev aitas korrastada oma mõtteid: „Nägime ära, kuidas toimub info kogumine ja selle töötlemine-edastamine suures ettevõttes. Selgus, et kommunikatsiooni inimese töös on palju ajakirjaniku ametile sarnaseid jooni - väga palju tuleb kirjutada. Hämmastas, kui palju seoseid on teil teiste firmade ja erinevate ärivaldkondadega. Nüüd, kui märkad G4Si kleepsu, näed selle taga palju suuremat pilti,“ rääkisid tüdrukud. Anna ja Kristina Töövarjupäev algas peamajas – kus tutvuti turvahiiu töökorraldusega. Juhtimiskeskusele järgnes ekskursioon Tallinna Lennujaama, kus muuhulgas saadi teada, kuidas mõjutas eeloleva nädala jalgpalli suursündmus julgestustöötajate töökoormust. Lennujaamast suunduti kaubanduskeskustesse, kus seekord „šoppamise“ asemel hangiti videomaterjale tulevaseks ennetuskampaaniaks ning tutvuti kaubandusgrupi tööga.

Lõuna piirkonna müügiosakonna juhi Üllar Libliku töövari Kristina Kõiv õpib Tartus Ülenurme Gümnaasiumis, sarnaselt teistele varjudele sai ka tema esimesena ülevaate G4Si tööst ja turvaturul toimuvast. Järgmisena osales Kristiina Lõuna piirkonna müügiinimeste koosolekul, kus võeti luubi alla eelseisvad kampaaniad. Pärastlõunane aeg kulus kohtumisele suurkliendiga. Meeldivast vestlusest Lõuna keskuse juhiga koorus välja vana tõde, et hea kliendisuhtlus ei rajane sugugi numbritel, vaid heal läbisaamisel ja oskusel olla paindlik kliendi huvidega arvestamisel. „Usun, et Kristiina sai õige ettekujutuse müügitööst: ole hea suhtleja, tunne oma klienti ja mõtle loovalt – need on eduka müügiinimese „piiblikäsud“.

Töövarjupäev on Junior Achievementi Arengufondi gümnaasiumiastme majandusõppe programmi osa, mille eesmärk on iga aasta novembris võimaldada õpilastel jälgida ühe ettevõtja, ametniku või spetsialisti tööpäeva. Junior Achievementi Arengufond (JAA) alustas töövarjupäeva korraldamist 1996. aastal ligi 2000 õpilasele ning 2005. aastal hakkas JAA vilistlasorganisatsioon MTÜ Sild Ettevõtlike Noorte Tulevikku (SENT) korraldama töövarjupäeva konkurssi era- ja avaliku sektori tipptegijatele. Teiste hulgas said eelmisel neljapäeval „töövarjutatud“ peaminister Andrus Ansip, rahandusminister Jürgen Ligi, presidendi kantselei juht Siim Raie ning mitmed tuntud ettevõtjad ja organisatsioonide juhid.

Kategooriad: Huvitav   Meie töötajad  

Kommentaarid

Lisa kommentaar