Huvitav

Üks heategu päevas: Reiko Tääker jagas mudilastele helkureid

  • Kuupäev: 18.10.2011
    Autor: Julia Garanža

Tääker lasteaias

Lisaks sellele, et juhtimiskeskuse vanemoperaator Reiko Tääker on G4Si ametlik staarturvatöötaja, aktiivne spordiklubi liige ja muidu tubli 11-aastase staažiga G4Si töötaja, on ta ka kolme lapse isa. See viimane (ning väga oluline!) asjaolu ongi põhjuseks, miks Reiko meie uudistesse jõudis.

Kuuldes, et tema keskmise lapse (Dominick, 3.a.6.k) lasteaias tuleb Liikluspäev, otsustas Reiko toetada head algatust ning jagada lastele G4Si logoga helkureid. “Mõte, et pimedate ja külmade sügisilmade saabumisega võiks lastele kinkida meie logoga helkuri, tekkis juba ammu. Ostsin helkurid valmis ning kui tuli info, et varsti tuleb lastel Liikluspäev, pakkusin lasteaia juhatusele välja, et jagan helkureid ning ühtlasi räägin mudilastele ka turvatööst,” räägib Reiko.

Tääker lastega

“Meile tuli telestaar!”

Uudis, et Lepistiku lasteaia hoovi tuli patrullekipaaži auto ja turvamees hakkab lugusid rääkima, levib selle asukate seas kiiresti. Öisest vahetusest tulnud Reikot kogunevad kuulama kolme rühma lapsed, nende hulgas ka väike Tääker, kes mõistes, et täna ta erikohtlemise alla ei kuulu, tihkub pettunult nutta. Reiko selgitab lastele, mida kujutab endast turvatöötaja amet ning kus neid kohata võib. Samas julgustab ta lapsi pöörduma turvatöötajate poole, kui need peaks mõnes rahvarohkes kohas ära eksima. “Aga minul oli üks selline kord, kui ma eksisin kaupluses ära ja siis ma ise leidsin end!” segab Reiko jutule vahele üks triibulise mütsiga väikesell. Koolieelikust plika ütleb, et tema vaatab õhtuti ühte saadet, kus turvamehed valvavad raha. Selle teate peale ilmub Reiko näole lai naeratus, ta võtab nokamütsi peast ja küsib tüdrukult: “Kas on tuttav turvamees?” Sekund vaikust, kümned uudishimulikud silmad takseerivad turvatöötajat ning siis saabub Reiko tähetund. Isegi kasvatajad on elevil: “Meil on külas telestaar!”

Põgus loeng lõpeb turvatöötaja töövahendite tutvustamisega ning nagu näha, kõige rohkem huvitavad lapsi kuulivest, taskulamp ja kabuuri lukustatud relv.

Esimene kolmik-rühm lahkub, ning juba ootavad oma järge veel neli rühma. “Lapsed on head kuulajad. Kui lasteaed avaldab soovi korrata tänast üritust, löön hea meelega kaasa,” ütleb Reiko ja lisab, et kasu sellistest kohtumistest on alati mõlemapoolne.
Kategooriad: Huvitav   Meie töötajad  

Kommentaarid

Lisa kommentaar