Huvitav

Saaremaa Ralli 2011

 • Kuupäev: 05.10.2011
  Autor: Kadi Sumberg

Sel nädalavahetusel, 7. ja 8. oktoobril toimub 44. Saaremaa Ralli, kuhu on oodata tuhandeid rallisõpru. Olles ralli ametlik turvapartner, soovitab G4S rallifännidel aegsasti tutvuda täna avaldatud katsete toimumisaegade- ja kohtadega ning võtta kuulda turvatöötajate ja korraldajate nõuandeid. Ralliradadega on võimalik tutvuda paberkandjatel, mis on kätte saadavad Saaremaa Laevakompanii laevadelt ja Alexela tanklatest.

Tänaseks on rallile registreerunud 149 ralliautot ning nimekirjaga saab tutvuda siin. Kahe päevaga läbivad võistkonnad ligi 500 kilomeetrit, millest 115 looklevad mööda käänulisi kruusateid. Sarnaselt eelmisele aastale on ralli programmis mitmeid põnevaid katseid, millest osad toimuvad täiesti uutes kohtades. Linnakatse toimub 7. oktoobri õhtul Kuressaare linna pargi ümbruses ning see võistlus on pealtvaatajatele tasuta.

Saaremaa ralli 2011

G4Si peamiseks ülesandeks on rallisõitjate ja tuhandete pealtvaatajate ohutuse tagamine kõikidel kiiruskatsetel. Lisaks vastutab G4S ka paljude muude kokkulepitud valve- ja turvaalaste kohustuste täitmise eest. “Autosport on väga haarav ja atraktiivne spordiala, mistõttu kipuvad mõned tulihingelised fännid vahel rikkuma kehtivaid ohutusenõudeid. Vältimaks kurvalt lõppeda võivaid juhtumeid, soovitame tähelepanelikult järgida rajaturvajate korraldusi ning püsida pealtvaatajatele eraldatud aladel,” ütles Saaremaa Ralli G4Si turvajuht Riivo Lõoke. “Linnast väljas toimuvatel katsetel palume parkida autod ühte teeserva, et vajadusel oleks päästeautodele tagatud vaba ligipääs,” täpsustas Lõoke.

Tänavu tagab Saaremaa Rallil võistlejate ja pealtvaatajate turvalisust ligi 200 G4Si turvatöötajat.

Turvasoovitused rallisõpradele:

 • Pane end soojalt ja mugavalt riidesse – sügisilm on ettearvamatu. Kihiline riietus aitab kõige paremini sooja hoida, eriti hoolikalt vali jalanõusid.
 • Alkohol ei sobi autospordiga kokku, külma vastu võta kaasa termos sooja joogiga.
 • Vali ralli jälgimiseks ohutu koht! Sirgete lõpud, väliskurvid ja trampliinide taga olevad alad on küll kõige parema vaateväljaga, kuid juhtimisvea korral suurel kiirusel liikuva auto sõidutrajektoor võib olla ettearvamatu.
 • Väiksemate rallifännide riietel võiksid olla vanemate kontaktidega kleebised – see hõlbustab lapse eksimise korral tema vanemate kiiret leidmist.
 • Alla 14-aastased lapsed pääsevad ralliraja äärde tasuta, kuid kindlasti ei ole neil soovitav seal ilma vanemata üksi ringi liikuda.
Kategooriad: Huvitav   Meie töötajad   Meie kliendid   Turvalisus suurüritustel  

Kommentaarid

 • G4S Eesti | 10.10.2011
  Saaremaa Rallil vastutasid radade julgestamise eest (loe: tagasid pealtvaatajate ohutust) G4S turvamehed, kes kandsid nii siniseid kui kollaseid veste. Vilistama pidid kõik turvatöötajad, kes tagasi raja ohutust. Kui aga ühes kohas töötas koos 2 või enam turvatöötajat, siis segaduse vältimiseks vilistas vaid üks turvatöötaja korraga.
 • jan..... | 10.10.2011
  Muideks, kohalikud sinivestlased olid palju paremad ja asjalikumad kui G4S töötajad. Kui kohalikud andsid märku viledega auto tulekust, siis G4S mees lihtsalt seisis tee ääres ja ei hoidnud inimesi valel ajal teed ületamast, sellepärast ka pidi üks auto kiirust maha võtma. Pole ju mõtet tuua kohali inimesi keda ei juhendata kuidas peaks korda hoidma. Minu kiitus kohalikele ja laitus G4S-le
Lisa kommentaar