Huvitav

Rannavalve polgu poeg

  • Kuupäev: 20.09.2011
    Autor: Julia Garanža

Polgu poeg

Augustis 10aastaseks saanud Artjem on ilmselt maailma noorim rannavalvur, täpsemalt öeldes isehakanud rannavalvur. Nimelt otsustas Artjem ühel ilusal suvel, et tahab proovida kätt rannavalvurina. Mõeldud-tehtud. Kuna suved veedab Artjem tavaliselt Kakumäel oma vanavanemate juures, siis tutvus rannavalvuritega toimuski samas rannas. Uudishimulik poiss leidis vetelpäästjatega ruttu ühise keele ning hakkas neil sageli külas käima.

“Poiss tuli meile külla, sai kõigiga tuttavaks ja hakkas vaikselt meie kõrval õppima,” selgitab Kakumäe rannas töötav Tõnis Jaaniste. Rannavalvurite kontrolliva pilgu all on poiss saanud täitma mitmeid ülesandeid.

“Kõigepealt usaldati mulle teadetetahvlil rannainfo vahetamine. See oli kolm või neli aastat tagasi. Eelmisel suvel juba lubati teha päevikusse sissekandeid ja hooaja lõpus sain isegi raadiosaatjat kasutada”, kirjeldab Artjem oma rannavalvuri “karjääri”. “Poiss suhtub töösse täie tõsidusega ning rannainfo vahetusajaks on ta alati kohal,” lisab Tõnis.

Tõsine ja täpne, nagu ta on, peab Artjem kinni ka rannavalve “dresscode”ist. Oma rannavalve-retkedel kannab poiss punaseid dresse ning sama värvi särki. Viimasega, muide, on seotud üks lugu. Eelmisel aastal kinkisid Kakumäe rannavalvurid oma noorele sõbrale sünnipäevaks punase särgi, mille kujundasid spetsiaalselt Artjemi jaoks. Särgi seljal on suur kiri “Rannavalve” ja rinnaesisel - “Vetelpäästja Artjem”. Poiss ise on särgi üle väga uhke ning kannab seda alati, kui käib rannavalvureid abistamas.

“Päris uppuja päästmisega ma veel toime ei tuleks, sest ma pole seda õppinud ning ilmseltei jätkuks mul selleks veel jõudu. Järgmisel aastal tahaks esmaabi andmiseära õppida, plaasterdada ma juba oskan,” lisab Artjem.
Kategooriad: Huvitav  

Kommentaarid

Lisa kommentaar