Huvitav

Ainult puupead ei saa peapõrutust!

  • Kuupäev: 22.06.2011
    Autor: Kadi Sumberg

kiiver30.maist kuni 21. juunini korraldas G4S Eesti koostöös Maanteeameti, Põhja Prefektuuri ja Hawaii Expressiga Facebooki Julged hoolida? lehel  kampaania “Kanna kiivrit”. Eesmärgiks oli jagada inimestele informatsiooni kiivri kandmise kohta ja koguda kommentaare teemal “Milleks kiiver?”.

Kampaania jooksul avaldas oma arvamust kiivri kandmise kohta 139 fänni ja meie rõõmuks tuli juurde 591 uut sõpra. Vaadates neid numbreid, on ilmselge, et inimesed peavad turvalisuse teemat olulisemaks kui loosimist.

Juba varsti, 29. juunil korraldame HOOLIN! lehel uue kampaania. Seekord võtame luubi alla veeohutuse, iga nädal avaldama uut informatsiooni erinevate veeohutust puudutavate teemade kohta.

Loe paremaid väljavõtted inimeste arvamusest kiivri kandmise kohta. Head lugemist ja kaasamõtlemist!

See lehekülg tuletas mulle meelde, et peaksin selle ka endale ja oma lähedastele muretsema.

Minul on ainult üks pea, minu lapsel on ainult üks pea ning uusi päid poes ei müüda. Kui mina seda ainulaadset asja ei kaitse, kes siis veel?

Tuleb ikka kanda, ka lapsele eeskujuks, isegi kui ei meeldi ja palav, aga lastele see kohustuslik ju ja tuleb näidata mis on õige.

Eks see kiiver üks tüütu ju on. Aga siiski parem kiiver kui mingi raske peatrauma.

Olen muutunud koos lapsega kasvades targemaks ja enam ei sõida ise ilma kiivrita ega mitte kunagi luba seda ka oma lapsel teha.

Kiivrid on niisama ka lahedad, ise kannan rattaga sõites samuti kiivrit, et mitte tekitada lapses muljet "käitu minu sõnade, mitte tegude järgi". Muidugi helkurvestid kuluks ka ära pimedamal ajal.

Tänavapildis on siiski päris palju täiskasvanuid kes seda ei kasuta, lapsed tundub, et on tänapäeval selles valdkonnas targemad ja haritumad. Õnneks.

Kukkudes saadud marrastused paranevad aja jooksul, ehk ainult armid jäävad. Peapõrutus aga võib tekitada pöördumatu kahju.

Isegi lühikestel sõitudel on igaks juhuks kiiver kaasas. Kuigi mõned arvavad, et see näeb nõme välja, pole minu arust lõhkine pea kindlasti lahedam kui terve ;)

Olen kas epudrilla või ülbik aga nii head pead tuleb lihtsalt hoida.................

Kiiver pole kellelegi teisele kasuks kui vaid endale.

ka meie peres kantaxe kiivrit ikka enda turvalisusele mõeldes. kas siis sõites alevis või kodu ümber ikka kiiver alati peas. ja kiivril on kleepekas kirjaga MINU AJUD MINU KIIVER.

Kõige enam on mind kiivri vajalikkuses veennud jutt kukkumisest kiirel sõidul, millest jäi kiivrisse sügav mõlk, ent kukkuja jäi terveks.

Lubasin siis, et ostan endale kiivri siis kui laps küsib: "Emme, miks sinul kiivrit pole?" Nüüd on see aeg käes.. Aga mõistan alles nüüd, kui rumal ma olin ja 2 suve oma eluga vene ruletti mängisin!

Minul oli uks sõber kes otsis meeletult oma koera. Ta sõitis rattaga ja ei vaadanud autosi. Siis ta sõitis otse auto teele niimoodi vasta auto esitiiba ja ta lendas üle auto, aga tal oli õnneks kiiver peas.

alguses oli ikka üsna "pugeja" tunne kui rattaga sõites kiivri pähe panin. Nagu oleks mingi koba, et ei julge ilma kiivrita sõita. Õnneks läks see valehäbi ruttu mööda.

Kuidas ma saaksin ise ilma kiivrita sõita, kui lapselt selle kasutamist nõuan?

Ja naaber ei saa aru, et kui laps istub tal ratta lastetoolis peaks kiiver olema. Ta vastas mulle minuga midagi ei juhtu.

Kui aasta tagasi varganäod meie rattad keldrist ära viisid, siis alles jätsid nad vaid lenksude küljes kõlkunud kiivrid. Ju siis ei osanud hinnata turvalisust.

Minu tütrega juhtus raske autoavarii-nimelt sõitis lapsele otsa ülekäigukohas auto, laps liikus rattaga. Ja mu lapse päästis KIIVER , mille olime just 2 nädalat ennem õnnetust ostnud.

Esialgu mõtlesin, et milleks kiiver? Kui aga aastaid tagasi üks sportlane Otepääl rullitades surma sai, sest sõitis esimest korda kiivrita, kukkus esimest korda, esimest korda oli kraavis telefonipost..... Nüüd rullitades ja sõites jalgrattaga kannan alati kiivrit ja ei tekki küsimustki - Milleks kiiver?

Kiiver on ääretult ilus ja ellujäämiseks vajalik aksessuaar:)

"Ainult puupead ei saa peapõrutust!" Kuna lapsele ei meeldi, et teda puupeaks kutsutakse, siis kannab ta meeleldi kiivrit:)

Milleks kiiver? Sest Sinu pere ootab Sind koju!

nagu tsiklimehed ütlevad, kõigepealt osta korralik varustus ja siis kui raha üle jääb osta ratas ka.

Nauditav ja tore tegevus ei peaks ometigi lõppema kurvalt. Ja kui mingi õnnetus peakski juhtuma, olgem ikka kindlad, et oleme ise enda kaitseks kõik teinud. Kiiver on khuul! J

olen ka hobirattur ning ei olnud mul kiivrit ega ka kindaid, ainult nokamüts. Ühel õhtul jäin pimeda peale ning ei näinud kõnnitee äärekivi , ning prauhhti olingi külili. Õnneks murdsin ainult näpuluu aga kui mõtlen, et kui vähe jäi puudu kui oleksin peaga vastu äärekivi kukkunud. Järgmine päev läksin oma kipsis sõrmega poodi, ostsin kiivri ja kindad

Targemad õpivad võõrast kogemusest. Ja igal juhul maksab kiiver vähem kui vigastuse tõttu tekkiv materiaalne ja moraalne kahju

Sõbrad on minult mitu korda küsinud, miks ma kiivrit kannan? Olen neile vastanud, et mulle tõesti meeldib mu elu ning ma ei kavatsegi seda nii vara lõpetada või vigasena elada.

Mõtlesin lihtsalt et tal (lapsel toim) ikka liiga värske kapsas veel et sellel katki kukkuda lasta. Seejärel mõtlesin enda pea peale ja jõudsin enamvähem samale järeldusele - mu pea pole küll nii värske kapsas kui lapse oma, aga omamoodi väärtuslik ikkagi :)

Ajuvabad inimesed sõidavad ilma kiivrita, sest neil pole midagi kaotada :)

Kategooriad: Huvitav   Kampaania   Julged hoolida?  

Kommentaarid

Lisa kommentaar