Huvitav

G4S turvas Microsofti pealikku Steve Ballmerit Tallinna visiidil

  • Kuupäev: 19.05.2011
    Autor: Julia Garanža

Skype

Laupäeval käisid Tallinnas Microsofti juht Steve Ballmer ning Skype’i juht Tony Bates. Kõrged külalised tutvusid Skype’i arenduskeskusega, kohtusid president Toomas Hendrik Ilvesega ning pakkusid rohket kõneainet kohalikule meediale.

G4Si poolt valvatava Tallinna Skype´i arenduskeskuse objekti turvalisuse eest vastutav Raido Suurmets räägib oma kogemusest seoses IT-liidrite külaliskäiguga:

Hästi hoitud saladus.

Põhjalikum töö algas mõned päevad enne Steve Ballmeri visiiti. Sellest, et Pealik kavatseb Tallinnasse tulla, sahistati ammu - alates San Franciscos toimunud konverentsist, kuid täpsem info pääses liikvele alles visiidi eel. Ühtlasi anti teada, et Skype´i on oodata ka Eesti riigipead, president Ilvest, mis andis päevale veelgi suurema kaalu.

Äripäeva ja Postimehe fotograafid hakkasid Skype´i maja piirama juba reedel, laupäeval ilmusid kohale kõik Eestis olevad telekanalid pluss mitmed reporterid ja fotograafid. Kõige eredama mulje jättis VIP-persoon ise - vahetu, lõbus ja äärmiselt sõbralik inimene, kes suhtles vabalt, viskas nalja ja ilmselgelt tundis end Tallinnas hästi. Tänu oma elavale iseloomule oli ta turvameeskonna jaoks üsna raske “objekt”, kuid inimesena on ta kahtlemata väga huvitav isiksus.

Suurmets

G4S ja Skype.

X-day hommik algas vara, tööle jõudsin enne kella 7. Ajakirjanikud olid juba platsis. Esimese asjana võtsin ühendust teiste Euroopas asuvate Skype´i kontoritega, mis olid samuti Steve Ballmeri visiitide listis ning jagasin neile vajalikku teavet (toim: kõik Skype´i kontorid üle Euroopa on G4Si valve all ning info jookseb Tallinnasse kokku).

Väga rikastav oli koostöö Microsofti turvaülemaga, kellele olin kohaliku nõustaja eest: tutvustasin meie seadusi, andsin põgusa ülevaate Eesti ajaloost ning tegin palju tõlketööd.
Päeva meeleolukaim osa oli õhtusöök Wabaduse kohvikus: teel sinna suhtles Ballmer vanalinnas jalutavate turistidega ning tegi nii mõnegagi pilti.

Kokkuvõttes oli see väga sisukas laupäev ja väärt kogemus.

Vaata Postimehe pilte IT-gurude visiidist.
Kategooriad: Huvitav   Meie töötajad   Meie kliendid  

Kommentaarid

Lisa kommentaar