Huvitav

Elektrijõul liikuv sularahaveok

  • Kuupäev: 25.02.2011
    Autor: Julia Garanža
k

sularahaveokSuurbritannia juhtiv sularaha käitleja G4S Cash Solutions Ltd tutvustab maailma esimest elektrijõul liikuvat sularahaveokit.

 

Kõikide eelduste kohaselt aitab peamiselt Londoni südames asuvaid ärisid teenindav sõiduk oluliselt vähendada heitgaasi koguseid ning vältida kuni 4974 kilogrammi süsinikdioksiidi õhku paiskamist. Tegemist on G4Si järjepideva programmiga, mis võitleb keskkonna saastatusega ning hoiab kontrolli all kontserni tegevusest tulenevat mõju keskkonnale.

 

Autos on kasutatud liitium-ioon akusid, sõiduk ei erita süsinikdioksiidi ega muid saasteaineid. Revolutsioonilise sõidukiga on võimalik läbida kuni 100 miili (ligi 160 km), see on märksa pikem teekond, kui Londoni kesklinnas laadimispeatuste vahel läbimiseks kuluv. Sõiduki katusele on paigaldatud ka lisaenergiat tootev päikesepaneel, mis aitab kokku hoida elektritarbimist. Ken Niven, G4S Cash Solutions tegevjuht, kommenteeris: "Ma usun, et meie elektrisularahaveoki prototüüp näitab teed järjest keskkonnasõbralikumale liiklusele kesklinnades, kätkedes endas nullmääraga reostust ja minimaalset mürataset ning on seejuures ka majanduslikult kasumlik."

 

Dave Armitage, Vehicle Design Manager ütles: "See murranguline uuring on oluliseks etapiks meie keskkonnasäästlikuse programmis. G4Sile kuulub Ühendkuningriigi suurim autopark, mistõttu peame olema teejuhiks ning näitama eeskuju ka teistele.”

 

Selle sõiduki ekspluateerimine on kuni seitse korda odavam kui samaväärsete diiselautode kasutus ning arvestades erinevaid kaasnevaid hüvesi, aitab ta pikemas perspektiivis kulusid oluliselt kokku hoida ning vähendada meie ökoloogilist jalajälge," lisas Dave Armitage.

G4S osaleb alternatiivkütuste hindamisel, möödunud aastal paigutati Suurbritannias fotogalvaanilised paneelid 71 sõidukile ning tänavu lisandub neile veel 63 autot, et vähendada kontserni ökoloogilist jalajälge.
Kategooriad: Huvitav  

Kommentaarid

Lisa kommentaar