Huvitav

Ühikas

  • Kuupäev: 07.02.2011
    Autor: Julia Garanža

Kui paljud ettevõtted pakuvad oma töötajatele lisaks tööle ka soodsat majutuse võimalust? Vist mitte paljud. Mõeldes omadele, ehitas G4S 2007. aastal Marsi tänavale ühiselamu. Tänaseks on palju üürilisi tulnud ka väljapoolt ning paari aastaga on ühika elanikkond muutunud väga mitmekesiseks.

Marsi tänava ühiselamu

“Meil on siin praegu väga värvikas seltskond: neli portugallast, üheksa Saksamaa tudengit, kaks Türgi kodanikku, üks Soome neiu ning veebruaris tulevad ka pakistaanlased,” loeb kokku hiljuti G4Si ühiselamusse kolinud välismaa asukaid selle ülem Kalev Põlluaas.

Ühiselamu bossi sõnul on neil ka varem välismaalastest elanikke olnud – lätlasi, sakslasi ja inglasi, kuid tänavu on neid märksa rohkem kui eelnevatel aastatel. Inglastega seoses meenub ühiselamu ülemal üks juhtum, kus teada-tuntud inglise huumor jäigi talle arusaamatuks: mis naljakat on välja kistud ja üle koridori lahti rullitud tuletõrjevoolikus? Muide, sarnaselt äsja mainitule, on ka teised ühiselamu “naljad” leidnud kiire lahenduse tänu videovalvekaameratele, mis ilmselt muudavad Marsi tänava ühika pealinna kõige turvalisemaks ühiselamuks.

Sügisel võttis ühiselamu pealik vallutusretke Tallinna kõrgkoolidesse: vestles koolide majandusalajuhatajatega, tutvustas ühiselamu võimalusi ning jättis tudengitele infomaterjale. Selle tulemuseks ongi värvikaks rahvusvaheline seltskond Marsi tänava ühikas. “Nagu näha, huvi on vastastikune ning meie sügisesed pingutused on vilja kandnud,” muheleb Kalev. Peale välismaalaste ja G4Si töötajate elavad Marsi tänava ühiselamus juba mitmendat aastat ka Audentese võrkpallurid - kool asub ühikast vaid paari sammu kaugusel.

Jaanuari lõpu seisuga pakub viiekorruseline vanaema triikrauda meenutav ühiselamu soodsa hinna ja kõrge turvalisusastmega majutust ligi 120 inimesele, kellest 71 on oma töökohaks märkinud G4Si. Ruumi oleks veel 70 elanikule. “Meil on inimesi, kes elavad siin ühiselamu avamisest saadik,” ütleb Kalev. Väljapoolt tulijatele on ühe kuu kohamaks 108,65 € ning erinevalt paljudest teistest pealinna ühiselamutest, ei pea elanik kommunaalmaksude pärast pead valutama, sest need on juba hinna sisse arvestatud. Ühiselamus on kahe toaga boksid, ühes toas on kaks voodit. Kahe toa peale on WC, dušširuum ja kööginurk pesumasina, elektripliidi, õhupuhastaja ja külmkapiga. Ühiselamust 300 meetri kaugusel asub Tondi Selver, sama kaugel on ka bussipeatus.

“Kui kellelgi on huvi meie ühiselamu vastu, helistagu julgelt: 503 7344,” ergutab Marsi tänava ühiselamu pealik Kalev Põlluaas.
Kategooriad: Huvitav   Meie töötajad  

Kommentaarid

  • André Amadeus Trumm | 03.12.2015
    Ühele G4S turvatöötajale (Riho Raig) elamispinna vajadus - kelle poole peaks pöörduma selles küsimuses?
Lisa kommentaar