Huvitav

Jälgi Eesti esimest Facebook´i otseülekannet sotsiaalsest eksperimendist

  • Kuupäev: 08.12.2010
    Autor: Kadi Sumberg

Täna toimub esmakordselt Eestis Facebook´i vahendusel sotsiaalne eksperiment, mille eesmärk on vaadata, kas inimestel on julgust tegutseda kui naabruses asuvasse majja tungivad murdvargad. Kogu sündmust on võimalik vaadata otse-eetris alates kella 14:00 Facebook´i Julged hoolida? kontol.

Eksperiment paneb proovile eestimaalaste hoolivuse ja julguse sekkuda kahtlasesse olukorda. Planeeritud sissemurdmine toimub ühte Tallinna elamurajoonis asuvasse korterisse. Vargus toimub täiesti varjamatult päise päeva ajal. Poole tunni jooksul on Julged hoolida? Facebook´i kontoga liitunud inimestel võimalus jälgida edaspidist sündmuste arengut otse-eetris. Samuti antakse edasi reaalajas võttemeeskonna kommentaare ning mõtteid sündmuskohal toimuvast.

Julged hoolida? püstitab küsimuse: kas eestlased on oma kaaskodanike suhtes tähelepanelikud ning abivalmid või vohab meie ühiskonnas valdavalt ükskõiksus ja passiivsus. Eesmärgiks on välja selgitada, kas inimesed on aldid sekkuma olukordadesse, kui löögi all on võõras vara ning kas julgetakse hoolida ka siis, kui toimuv ei puuduta neid isiklikult.

Kogu tegevus on kooskõlastatud Eesti Politseiga. Korraldusmeeskond saab koheselt teada politseini jõudnud antud tegevust puudutavast informatsioonist. Algatust Julged hoolida? toetav turvakontsern G4S Eesti teeb tihedat koostööd Eesti Politseiga. Oktoobris juhtisid Põhja Prefektuur ja G4S inimeste tähelepanu õigeaegse korrarikkumistest teavitamise vajalikkusele teavituskampaania “Märka ja anna teada” raames.

Julged hoolida

Kategooriad: Huvitav  

Kommentaarid

Lisa kommentaar