Huvitav

Projekt "Hoovid korda"

  • Kuupäev: 25.11.2010
    Autor: Tarmo Pärjala

23. novembril ilmus rõõmustav uudis pealinna korteriühistutele, et alates 2011. aastast saab projekti „Hoovid korda“ raames taotleda toetust ka turvakaamerate paigaldamiseks ühistu aladele.

Selline sõnum annab märku, et järjest rohkem mõistetakse - turvalisuse tagamiseks tuleb pingutada nii inimestel endil kui linnavõimudel.

Kindlasti aitavad muuta õuealasid turvalisemaks ja inimsõbralikumaks ka kaasaegsed tehnoloogiad.
Videokaamera hoovis toimib kui valvur. Teadmine, et hoovis toimuv ei ole enam anonüümne, mõjub korralekutsuvalt nii majaelanikele endile kui hoovi tulevatele külalistele. Videovalve on heaks abivahendiks, kui parkimiskultuur jätab soovida ning hoovis alalõpmata pargivad võõrad autod. Sageli lõhutakse ja sõidetakse katki väravaid ja tõkkepuid – ka siin on videovalvest abi. Kahtlemata on videovalvest kasu varguste ennetamisel ja “vabakutseliste graffitikunstnike” eemalehoidmisel.

videokaameraKortermajade hoovide korrastamine ja turvalisemaks muutmine läheb korda väga paljudele. Veendusin selles suvel, kui osalesin Kristiine Linnaosavalitsuse ja politsei poolt korraldatud kuritegevuse ennetamise teavitusüritusel, kus andsin koos müügiesindaja Ramon Kajuga ülevaate turvafirma võimalustest valvamaks korterite ühisvara. Linnaosavalitsuse saalis oli võimatu leida mõni tühi istekoht – vaatamata suurepärasele rannailmale. Üritusel üles kerkinud küsimustest eristusid selgelt kaks kõige teravat teemat - vargused keldriboksidest ning maja ümbruse turvalisuse tagamine. G4S lahendus on lihtne ja mõistliku hinnaga. Keldribokse aitab vargakindlaks muuta tehniline valve ja videovalvelahendus on tõhus vahend maja ümbruse turvalisemaks muutmiseks.

Korteriühistutele sobivaid ja alates 01.jaanuarist projekti “Hoovid korda” poolt doteeritavaid lahendusi tutvustasime ka oktoobris Eesti Päevalehes. Päevalehe artikliga saad tutvuda siin.

Kuigi korteriühistutele sobivate lahenduste vastu on huvi olnud üsna suur, jõutakse lõpptulemusteni harva. Sagedaseks probleemiks on osutunud konsensuse puudumine, mille üheks põhjuseks on terviklahenduse hind. Nüüd, kus projekt “Hoovid korda” on saanud olulise täienduse, saavad paljud korteriühistud endale lubada ammu soovitud, kuid rahanappuse tõttu seisma jäänud videovalvesüsteemide paigaldust. Kaamerad paigaldanud majade näitel võib kinnitada, et videosilma tekkimisel hoovi lahenevad paljud probleemid. Klientide kommentaaridega on võimalik tutvuda samas Eesti Päevalehe artiklis.

G4Si poolt pakutavaid videovalveseadmeid leiate meie kodulehe veebipoest.

Projekti "Hoovid korda" täiendatud määruse kohaselt on alates 2011. aasta 01.jaanuarist ühekordse toetuse suuruseks 15 980 eurot aastas ning kolmel järjestikusel aastal kokku 39 950 eurot.

Määruse uus redaktsioon jõustub 1.jaanuaril 2011 a.

Loodan, et „Hoovid korda“ projekt toob Tallinnasse mitmeid turvalisi hoove ja tänu sellele muudab kõigi linlaste elu turvalisemaks.

Kategooriad: Huvitav   Videolahendused   Videovalve  

Kommentaarid

  • G4S Eesti | 27.01.2011
    Üldjuhul paigaldab G4S kaamerad nii, et need ei vaata kellegi aknasse. Kui on probleem ja kaamerat teistmoodi ei saa paigaldada, siis kaetakse vajalikud kohad (aknad, uksed, jne) kaameras kinni. Seda võimaldab üldjuhul juba kaamera enda tarkvara või siis salvestustarkvara vastavalt lahendusele. Kindlasti on inimeste eraeluline privaatsus G4Si projektides oluline.
  • James Watson | 15.01.2011
    Kuidas te väldite kaamerasilma piilumist eraisikute eluruumidesse? Kindlasti on kusagil mõni kaamera just sellises kohas et tahes-tahtmata jäädvustatakse ak kellegi kodus toimuv. See toob kaasa jällegi terve sõja nn. puutetundlike kodanike poolt. Mul oleks tegelikult lahendus teile - oma blogis kirjutasin just rajoonijärelvalvest. Blogi: http://uuenduseduhiskonnas.blogspot.com/2011/01/kogu-rajooni-turvasusteem.html Andke teada, mis arvate, või mida saaks parandada. Tervitustega James Watson
Lisa kommentaar