Huvitav

Rocca al Mare kooli 3.c lapsed kogusid Toidupangale 4102.50 krooni.

  • Kuupäev: 16.11.2010
    Autor: Kadi Sumberg

8. novembril korraldas Rocca al Mare kooli 3.c klass mardipäeva laada, kus kogu müügist saadud raha annetati Toidupangale. Laste sooviks oli aidata puudust kannatavaid kaaslasi, kelle vanematel ei jätku piisavalt raha igapäevase laua katmiseks. Kõik laadal müüdud söögid-joogid olid laste enda poolt valmistatud ning müüdi viimse raasuni ära. Kokku koguti 4102.50 krooni.

Toidupank raha

Raha käisid vastu võtmas G4S inkassaatorid ja Toidupanga esindajad, kes selgitasid lastele Toidupanga eesmärke. Toidupanga nõukogu esimees Erki Tamm tänas Rocca al Mares lapsi sularahaannetust vastu võttes: “Eelkõige soovin ma tänada nende laste nimel, keda te abistate. Toidupank on äärmiselt liigutatud, et te olete otsustanud hädasolijaid niivõrd ettevõtlikult aidata.” Münte pungil täis annetuskast rändas kohapeal mündikampaania inkassaatori G4S-i esindaja kätesse. Edasi viidi raha G4S sularahadivisjoni, kus raha üle loeti ja kogu summa Toidupanga pangakontole üle kanti.

Lastele oli suureks üllatuseks, et Eestis on nii palju lapsi, kes vajavad Toidupanga abi – 20 000. See teeb enam kui 25 Rocca al Mare koolitäit õpilasi. Lisaks müügist saadud tulule tegid hoolivad lapsed veel samal päeval oma klassis väikese korjanduse, kogudes juurde umbes 40 krooni.

Kõik lapsed kiitsid laadalisi, kes olid usinad ostjad ja lahked annetajad “Paljud õpilased, kes nägid, et me annetame kogu raha lastele, kes ei saa iga päev oma kõhtu täis, ei tahtnudki vahetusraha tagasi!” oli ettevõtlike laste ühine vastus. 3.klassi õpilane Manfred rääkis “Minu pere aitab ühte perekonda toiduabiga, kes ei saa endale kõike söögipoolist lubada. Oluline on, et laste söögilaud oleks mitmekülgne, et saada kätte kasvamiseks vajalikud vitamiinid.”

Aidata on lihtne - piisab, kui oled ettevõtlik ja tahad aidata! 3.c laste kogemusest võib öelda, et aitamine saab olla lõbus ja põnev tegevus. Mõnikord võiks korra peatuda ja mõtelda, kuidas me ise saame teisi aidata. Näiteks kokku korjata sahtlipõhja jäänud sendid  ja tuua need Toidupanga kogumiskasti. 3.c klass  

Kategooriad: Huvitav   Julged hoolida?  

Kommentaarid

  • katrin pomm | 29.06.2011
    see on väga armas minu õde on selles klassis 3.c kllasisis
Lisa kommentaar