Huvitav

Aita Sinagi Toidupanka!

 • Kuupäev: 02.11.2010
  Autor: Kadi Sumberg


Oktoobrist kuni jaanuari lõpuni toimub Toidupanga mündikampaania, kogumaks raha Toidupanga tegevuse laiendamiseks. Hetkel saavad igapäevast toiduabi inimesed Põhja-Tallinnas, Lasnamäel ja Tartus, kuid abivajajaid on rohkem – üle Eestis on ligi 100 000 inimest, kes elavad toimetuleku piiril või alla selle, nende seas on rohkem kui 20 000 last. Kampaania koostööpartnerid on Teeme Ära!, Eesti Kaupmeeste Liit, Eesti Pangaliit ja AS G4S Eesti.

Üle Eesti on hetkel kokku 243 mündikogumispunkti. AS G4S Eesti sularahavedajad toimetasid kauplustesse ja pangakontoritesse kokku 297 suurt münditünni ja 245 väiksemat kogumiskasti.

„Meie jaoks on Toidupanga mündikampaanias osalemine hea võimalus panna õlg alla suurepärasele algatusele, millest võidavad ühiskonna kõige vähem kindlustatud pered“, tõi kaasa löömise põhjustest rääkides välja AS G4S Eesti sularahadivisjoni direktor Veiko Vaher. Abivajajate arvu kasv tuleb esile ka varguste statistikat uurides. AS G4S Eesti kaubandusobjektide osakonna juhi Meelis Keldrema sõnul on majandussurutisega tekkinud uut tüüpi poevargad, kes põhiliselt varastavadki toitu. “Järjest sagedamini jäetakse maksmata teiste kaupade kõrval mõne üksiku hädavajaliku toote eest, mille jaoks parajasti raha napib. Peab tõdema, et viimase aastaga on selliste “olude sunnil” varguste osakaal aina kasvanud,” lisas Keldrema.

Ettevõtted, kes veel soovivad mündikampaaniaga liituda, saavad oma heast tahtest kampaania korraldusmeeskonnale märku anda ning seejärel oma asutuse sees või klientidele suunatult kogumiskastid üles panna. Kõik registreeritud kogumiskohad leiab www.toidupank.ee lehelt, „annetuskohad“ lingi alt.

G4S Eesti soovitused kogumiskasti ülespanijale:

Kogumispunktil peab olema vastutav isik, kes jälgib kogumiskasti kasutust, täitumist ja turvalisust

Soovitused kogumiskasti tegemisel:

 • Kogumiskast peab olema varustatud kampaaniat tutvustava infokleebisega
 • Kogumiskast võiks olla valmistatud toekast läbipaistvast materjalist, mis peab vastu ka transportimisele
 • Kogumiskast peab olema kergesti tühjendatav transportimiseks sobivasse pakendisse. Münte täis kogumiskast võib olla väga raske: näiteks, 10-liitriline nõu müntidega kaalub üle 50 kilo
 • Võimalusel vältige kogumiskasti paigutamist õue. Kui õue paigutamine on ainus võimalus, peaks kogumiskast olema ilmastikukindel ning asuma varikatuse all

Paigutades kogumiskasti avalikku kohta, mõelge läbi võimalikud turvariskid.

 • Vältimaks võimalikku vargust peab kogumiskast olema turvaliselt kinnitatud
 • Kogumiskast peaks asuma nähtavas, hästi valgustatud kohas
 • Kogumiskast võiks paista vastutavate isikute vaatevälja
 • Kogumiskast ei tohi takistada ligipääsu avariiväljapääsule või muudele olulistele objektidele

Paralleelselt Toidupanga mündikampaaniaga toimub ka Eesti Pangaliidu poolt juhitav kampaania "Mündid panka", mille raames saavad inimesed oktoobris ja novembris viia kogunenud mündid teenustasuta pangakontole või vahetada sularaha vastu.

Kategooriad: Huvitav   Kampaania   Julged hoolida?  

Kommentaarid

Lisa kommentaar