Blogi

Varguste arv ehitustel ning tootmisruumides on kasvanud

  • Kuupäev: 24.01.2023

Ehitusterritooriumitel oli möödunud aastal 5% rohkem vargusi kui aasta varem ja pikanäpumehed on aktiivselt alustanud ka uut aastat. Erinevates tootmis- ja tööruumides tõusis möödunud aastal varguste hulk koguni 77%. Seega tasuks ärevas majandusolukorras kindlasti kõigil ettevaatlik olla.


 

Ka sel nädalavahetusel üritati ehitusele tungida. Tallinna ehitusobjektilt registreeris kaamera analüütika häire ja fotol oli näha ühte võõrast isikut. Häirele saadetud G4Si ekipaažil õnnestus tundemärkidele vastav kahtlusalune mees väljaspool ehituse territooriumit tabada.

“Kõik ehitus- ja tootmisettevõtted peaksid taas läbi mõtlema, millised ohud neid varitsevad ja kas nad on teinud kõik endast oleneva, et oma vara kaitsta,” ütles G4Si kommunikatsioonijuht Maxim Tuul.

Möödunud nädalal edastas mobiilne videovalve ka Jõhvis valvatavalt territooriumilt sissetungihäire. Kaamera vaateväljas oli näha kahe isiku liikumist. Reageerinud patrullekipaaž nägi kohapeal, et tabalukk on lõhutud ja metallaia kinnitused lahti keeratud, kuid territooriumil kedagi polnud. Tänu patrulli kiirele reageerimisele piirdus kahju lõhutud tabalukuga.

„Tartus sisenesid möödunud nädalal kaks kaetud nägudega ja kindad käes meest tagaukse kaudu ettevõtte ruumidesse ja suundusid kohe kassa juurde, et sealt raha võtta. Seega varaste aktiivset tegutsemist on praegu näha üle Eesti,“ lisas Tuul.

Kommentaarid

Lisa kommentaar