Blogi

Eakad töötajad on teretulnud turvatööle

  • Kuupäev: 25.09.2014
    Autor: Irene Metsis
Tänases Eesti Päevalehes ilmunus mõtlemapanev usutlus sotsioloog Iris Pettaiga, kus muude mõtete hulgas räägib ta sellest, et seeniori vanuses töötajad saavad olla abiks tööjõunappuses vaevlevale tööturule ning et vanemaealised töötajad on turvavaldkonnas väga hinnatud tööjõud. Tõsi, nii ongi.

G4Sil on vanemaealiste töötajate kohta vaid kiidusõnu: märkimisväärse elu- ja töökogemusega inimesed on kohusetundlikud ning ettenägelikud. Reeglina on nad väga head suhtlejad, kes oskavad luua oma tööpostil usaldusväärsed kliendisuhted. Ligi kolmandik meie töötajaid on vanuses 50 - 65, vanemaid kui 65 eluaastat on G4Sis tööl 160 inimest. Vanemaealiste töötajate väärtuslikkusest räägib üsna kõnekalt fakt, et viimase kahe aasta jooksul nimetati (G4Sis) parimateks töötajateks koguni 24 nii-öelda seeniori vanuses töötajat. On mitmeid teisigi häid näiteid: kliendid võtavad meie turvatöötajaid kui oma kollektiivi liikmeid ja tunnustavad neid selle eest, mida nad teevad.


Mõistagi, on töid, mis vanemas eas inimestele ei pruugi turvaettevõttes sobida, nt head füüsilist võimekust nõudev patrulliteenistus või rahavedu. Samas on terve rida valdkondi, kus vanemaealised inimesed leiavad oma töösoovile rakendust: administraatori töö, turvalisuse tagamine ja piletikontroll suurüritustel, lennueelne julgestus ning palju muudki. G4Si seisukohast on seeniorid turvaäris väärtuslik tööjõud. Kui inimene on kohusetundlik, valdab riigikeelt, tal on puhas taust ning soov teha tööd, siis turvavaldkonnas töötamiseks pole seeniori vanus mingi takistus.

G4Si tööpakkumistega saab tutvuda siin: http://www.g4s.ee/karjaar/toopakkumised/vaata-toopakkumisi

Kommentaarid

Lisa kommentaar