Blogi

G4S omandab STV turvaäri

  • Kuupäev: 08.07.2013
    Autor: Julia Garanža
AS G4S Eesti ja AS STV on sõlminud kokkuleppe, mille kohaselt omandab G4S 3. augustil täies mahus STV turvateenuste portfelli. 
AS STV juhatuse liikme Erik Reinaru sõnul on STV juba mõnda aega tegelenud oma uue strateegilise plaani ettevalmistamisega ning nüüd on alustanud selle elluviimist, mis muuhulgas seisneb ka suuremas keskendumises oma põhitegevusele sideteenuste turul ning kõrvaltegevustest loobumises. „Fikseeritud sideteenuste turg on Eestis saavutanud küllastuse, mistõttu on oodata konkurentsi olulist teravnemist," ütles Reinaru. „Turvaärist väljumine võimaldab meil paremini keskenduda põhitegevustele, kusjuures turvateenuste käitise müügist saadavad vahendid investeerime just sideteenuste arendamisse." Erik Reinaru lisas, et STV loovutab senise turvateenuste kliendibaasi opereerimise turvaturu liidrile kerge südamega, sest turvateenuste ja teeninduse kvaliteet jäävad klientidele tagatuks.

STV turvateenuste ärisuuna ostuga kasvab Eesti turvaturu liidri G4Si kliendiportfell ligi 3%. AS G4S Eesti juhatuse esimehe Priit Sarapuu sõnul on turvaturg taas hakanud kasvama ning toimub ammu prognoositud konsolideerimine. „Oma mahuka põhitegevuse juures on STV loonud hästi toimiva turvateenistuse. Selle ülevõtmisest on võita kõikidel osapooltel: klientidele garanteerime samadel tingimustel veelgi tõhusamat teenindustuge ning tublid töötajad on G4Si samuti teretulnud," ütles Priit Sarapuu.

AS G4S Eesti kuulub suurima töötajate arvuga rahvusvahelisse turvakontserni G4S, mis tegutseb 125 riigis üle maailma. Eestis kasutab G4Si valveteenuseid ligi 45 000 püsiklienti, kelle teenindamiseks on pidevalt töös ligi 70 patrullekipaaži. Eesti Turvaettevõtete Liidu andmetel kuulub G4Sile 43% Eesti turvaturust ja 52% Eesti valveteenuste turust. G4S Eesti kontserni käive oli 2012. aastal 54,8 miljonit eurot ja töötajate arv ligi 2700.

AS STV on Eesti juhtivaid kaabeltelevisiooni, interneti ja telefoniteenuse pakkujaid. STV on ainus sideoperaator Eestis, kes on välja ehitanud täisfiibervõrgu ligi 300’000 koduni. AS STV käive oli 2012.a. 14.7 mln ja tegevuskasum 4.2 mln EUR.

Kommentaarid

Lisa kommentaar