Blogi

„Julged hoolida?“ leht jagab soovitusi ohutuks puhkamiseks

  • Kuupäev: 12.06.2013
    Autor: Ande Etti

Aprillikuus alustanud turvasoovituste keskkond G4Si hallataval „Julged hoolida?" sotsiaalmeedialehel alustab juunikuus turvaliseks puhkuseks nõuannete jagamist. Juuni- ja juulikuus antakse praktilisi nõuandeid, mida arvestada, kui minna välisreisile (reisimine ravimitega, erinevad kindlustuse variandid, terviseriskid) või planeerida puhkust Eestis; millele mõelda, kui saata laps suveks laagrisse; kuidas hoida end ja oma pereliiklmeid päikese käes ja vee ääres puhates; kuidas hoolitseda oma kodu turvalisuse eest, kui pikemal puhkusel ära olla jpm. Jagatakse ka värskeid muljeid Eestisisesest reisist perega elektriautos ja antakse nõu, milline peaks olema puhkus, mis tõesti keha ja meelt kosutab.

„Ohtude, turvalisuse ja tervise peale kipume rohkem mõtlema argipäeva kontekstis. Siis aga, kui tekib võimalus töö ja igapäevarutiini mured mõneks ajaks kõrvale heita ja perega suvekodusse, võõrale maale või vabal päeval randa sõita ja mõtted igapäevastelt muredelt eemale triivima lasta, seda võimalust ka kasutatakse ja ei olda nii ettevaatlikud.

Kahjuks on puhkuse aeg aga nii tasku- kui murdvarastele üks soodsamaid tegevusperioode ning tavapärastest tegevustest ja olukordadest eemal kipub inimestel ette tulema ka igasugu muid ootamatuseid, milleks valmis ei olda. Mis seal salata – puhkuse lainel olles võib juhtuda ka nii, et unustatakse hoolt kanda oma tervise eest ja nii juhtub rohkem õnnetusi, seega julgustan inimesi enne puhkusele minekut neid artikleid sirvima ning endale vajalikku kõrvataha panema," ütles G4Si valvedivisjoni direktor Villu Õun.

Augustikuus võtab „Julged hoolida?" turvasoovituste keskkond luubi alla kooliga seotud teemad nagu koolikiusamine, turvaline koolitee ja – keskkond.

Turvasoovitusi saab lugeda siit: https://www.facebook.com/julgedhoolida/app_430314040391659

„Julged hoolida?"

„Julged hoolida?" on sotsiaalmeedia kanal, mille on turvaettevõte G4S loonud tõstatamaks sotsiaalseid teemasid. „Julged hoolida?" keskkonna eesmärk on levitada väärtuseid, mis rõhutavad hoolivust, turvalist käitumist ja ühiskondlikku aktiivsust. Kajastame oma lehel laia spektrit teemasid, mis kõik üht või teistpidi mõjutavad meie elu-olu turvalisust ja elukeskkonna terviklikkust.

Aprillis 2013 lõime „Julged hoolida?" lehele turvasoovituste keskkonna pealkirjaga „Turvaliselt läbi elu". „Turvaliselt läbi elu" on olemuselt väike infoportaal, mis koondab asjalikke, huvitavaid ja usaldusväärseid artikleid ja nõuandeid turvalisuse teemadel.  

Kommentaarid

Lisa kommentaar