Blogi

Rootsi kolleegidel külas

 • Kuupäev: 29.05.2013
  Autor: Andres Treimann
Alati on hea ennast kursis hoida ümberringi toimuvaga ja lisaks on kindlasti põnev teada, kuidas naabritel läheb ning mida asjalikku nad teevad. Selleks pole tarvis muud kui minna naabritele külla ja uudistada nende tegemisi. 
Selline mõtteviis on igati kohane ka ärisuhtluses ning ühte kontserni kuuluvate ettevõtete puhul on ta vaid tervitatav. Märtsi keskel võtsid naabrite juurde külaskäigu ette äriarenduse osakonna inimesed Andres Jauk ja Veikko Raasuke ning tunnise lennusõidu järel oldi Rootsi pealinnas Stockholmis.

Rootsi positiivne kogemus
Plaanis oli uurida kolleegide kogemust mobiilsete seadmete abil erinevate e-lahenduste kasutamisest. Eks ole juba pikemat aega kaalumisel olnud võimalused kasutada mobiilseid seadmeid ka siin Eestis, eesmärgiga leida kõige paremad: töökindlad ning ka hinnalt vastuvõetavad süsteemid võetigi ette reis Rootsi kolleegide juurde, kellel on antud valdkonnas pikaaegne kogemus.

Rootsi koostööpartneriks on PocketMobile Communications AB, kes on G4Si partner ka Taanis, Belgias, Soomes ja Norras. Ettevõte on asutatud Rootsis 13 aastat tagasi ja tegutseb kogu Euroopas. Suuremad partnerid ettevõttele on sellised mainekad kontsernid nagu DSV, DHL, Schenker, Fortum, ABB ja mitmed teised tuntud tegijad. Lisaks G4Sile on ettevõtte partneriks ka Norra päritolu turvaettevõte Nokas Group, kes ostis hiljuti Rootsi G4Si sularahaettevõtte. Seega on PocketMobile puhul tegemist tugeva ja pädeva äripartneriga.

Rootsi kolleegide abil said Andrus ja Veikko tutvuda nii PocketMobile kui ka G4Si tegemistega, külaskäigu ajal tekkinud mõtetest on kindlasti kasu ka Eestis kasutusel tulevate arenduste planeerimisel. Saamaks paremat ettekujutust sellest, kuidas toimib mobiilne patrull Rootsi tõlgenduses, võtame kokku Andruse ja Veikko märkmed.

Juhtimiskeskusesse jõuab häire kliendi objektilt. Koheselt läheb töökäsk patrullautos olevasse mobiilsesse seadmesse koos vajaliku infoga - turvatöötaja sõidab häirele ning vajadusel saab GPSi abil juhendada turvatöötajat teel objektile. Kohapeal tehakse vastavad toimingud ja kõik tegevused sisestatakse ka mobiilseadmesse. Näiteks saab turvatöötaja teha pildi lahti unustatud uksest ja see info jõuab kõik koheselt juhtimiskeskuse arvutitesse. Samal ajal kui tegevused juba toimuvad, teavitatakse ka objekti omanikku ning klient saab vastava info ka jooksvalt. Kogu tegevus on fikseeritud ja hiljem on võimalik analüüsida igat töölõiku, vaadata, milliseid protseduure ja tegevusi saab efektiivsemaks ja kliendi jaoks veelgi mugavamaks muuta. Lisaks on paljud tegevused automatiseeritud ning sellega on võimalik tööprotsesse oluliselt kiirendada.

Loomulikult on kõikidel uutel ideedel oma hind ning nüüd on järg arendajate taga, kes peavad leidma optimaalse lahenduse, mis sobiks kohalike - Eesti vajadustega, olles mugav ja edasiviiv töövahend meie turvameeskonnale.

Kommentaarid

 • Naljakas | 31.05.2013
  Meie mapi süsteem on ikka kindlam, keegi ei saa sinna sisse häkkida:D Kaarte koguaeg tuleb juurde ja juurde, aga vanu keegi ära ei korja, nüüd auto bagaznik need täis, varsti hakame juba salongi topima. Elektroonilist süsteemi lubati veel falck´i ajast... Siin on teisi probleemi küll ja küll ja aastatega midagi ei muutu
 • G4S | 31.05.2013
  Tere, Nojah! Kui tuleb ette olukord, et tehnika ja töövahendid vajavad väljavahetamist, tuleks sellest kohe teavitada otsest juhti, kes saab siis vastavalt tegutseda ja organiseerida uued vahendid.
 • Nojah | 30.05.2013
  Kaasaegne värk ikka mitte nagu Eestis. Koonerdatakse isegi mapi pealt kus on aktid vahel, mida peab ootama 2 aastat. Taskulambi patareisid tuuakse, siis kui jumal juhatab, varsti tuleb nagu patrioodil ise neid ostma hakkata. Telefonid on nii oma aja läbi elanud otseses mõttes lutsud. Probleeme veel küllaga neid ei jõuaks üles lugedagi.
Lisa kommentaar