Blogi

Tabasalul hoiab silma peal videopatrull

  • Kuupäev: 22.04.2013
    Autor: Julia Garanža

Paljud kohalikud omavalitsused seisavad silmitsi vajadusega leida viis, kuidas pakkuda oma kogukondadele suuremat turvatunnet ning kaitsta ühiskondlikus kasutuses olevat vara võimalikult soodsate vahenditega. Samuti ei ole kellegi jaoks saladus, et enamasti pole kohalike omavalitsuste rahakott just ülemäära paks, seega turvalahendus peab olema võimalikult optimaalne ning videovalve on siin üks tõhusamaid abilisi. Avatud platvormile ehitatud lahendus võimaldab videovalvesüsteemil „kasvada" koos tellija vajadustega. Just sellist lahendust kasutab ligi 3000 elanikuga Harku vallas asuv Tabasalu alev.

Tabasalu turvalahendus

Alates käesoleva aasta algusest jälgivad Tabasalu võtmekohtades – sissesõidul, Tabasalu Ühisgümnaasiumi, vallamaja,  suurima korteriühistu ja muudes kohaliku elu keskpunktides toimuvat 8 videovalvekaamerat. Kokku paigaldatakse Tabasallu Harku Vallavalitsuse tellimusel 12 videovalvekaamerat. Videopilt jookseb G4Si juhtimiskeskusesse, kus seda sõltuvalt vahetusest on ööpäevaringselt jälgimas kuni 13 inimest. Kui valvekaamera peaks näitama õigusrikkumise tunnustega teo toimumist - huligaanitsemist, lõhkumist, omavolilist sisenemist keelatud objektile, alkoholi tarbimist ava­likus kohas – on G4Si patrull kohal 5 minuti jooksul.

Videovalve pildi- ning häirete edastus toimub Milestone videovalve platvormi abil. Tabasalu kõige kõrgema hoone, Teenuste 4, tehnilisel korrusel asub salvestusserver, kuhu salvestatakse kõikide Harku valla videohanke käigus paigaldatavate kaamerate pildid. Kaamerate signaalid jõuavad serverini üle WiFi võrgu. Selleks on Tabasalu elanike kõnepruugis „veetorni" nime kandva hoone katusele paigaldatud vastuvõtuantenn ja igasse kaamerapunkti on paigaldatud saatja antenn. Pildile pääsevad ligi G4Si juhtimiskeskus ning selleks volitatud Harku valla töötajad.

Hoitud alev

Paari kuu jooksul, mil videovalve üleval on, pole G4Si patrullid veel pidanud lahendama tõsisema sisuga vahejuhtumeid. „Praegu näitab videovalve väga rahulikku pilti, kuid teades, et Harku valla ja Tabasalu elanikkond suureneb sooja saabudes tänu suvitajatele pea neljakordseks, oleme valmis reageerima kohe kui selleks tekib vajadus," selgitab G4Si juhtimiskeskuse vahetuse vanem Urmas Piirits. Harku vallamajanduse spetsialist Rein Kooli sõnul tingis videovalvesüsteemi vajadust Tabasalu alevi kiire kasv: „Alevik on suureks kasvanud, ela­ma on asunud mitmesugust rahvast, kes meie turvalisse alevikku on ka elu teisi värve toonud. Meil toimub palju erinevaid üritusi, kuhu tullakse ka väljaspool Tabasalu, väljastpoolt valdagi. Ja mis peamine - Tabasalu läbib tiheda liiklusega Rannamõisa-Klooga tee, mis on ikkagi kõrgen­datud ohu allikaks." Tabasalu väljakutseid teenindav patrullekipaaži turvatöötaja Erik Lember teab rääkida, et kohalikud elanikud oskavad hinnata ja hoida turvalist piirkonda: „Muuhulgas on patrulli poole pöördutud infoga eramaal nähtud kahtlaste sõidukite kohta, Teelahkme elanikud on samuti väga ühtehoidvad." 

Tabasalu elanikud videovalvest:

Ahto Klaos, Teenuste tänaval asuva korrusmaja elanik:

Meie maja hoovi sai videovalvekaamera paigaldatud veel eelmise aasta augustis. Väga tihti ma seda ei vaata, umbes korra nädalas. Kuigi selle aja jooksul midagi märkimisväärset veel juhtunud pole, leian, et kaameral on distsiplineeriv efekt. G4Si tehnikute kaasabil oleme katsetanud erinevaid pildi kuvamise viise ning täna liigub korteriühistu liikmete mõte suunas, et võiksime veel ühe kaamera hoovi paigaldada. Nii saaksime kontrollida kogu hooviala.

„Videopatrulli" kasutajad:

Milestoni-põhist videovalvelahendust kasutab ka Mäetaguse Vallavalitsus, sarnast, kuid teisel platvormil toimivat videovalvelahendust kasutab ka Kohila Vallavalitsus.  Samuti kasutavad Milestoni platvormil põhinevat videovalvet ka paljud G4Si ärikliendid, nt. kauplustekett Jysk, Eesti Energia, Maag Piimatööstus. Ka G4Si peamaja videovalve on ehitatud Milestone platvormile.

 

 

Kommentaarid

Lisa kommentaar