Blogi

Rongid ja graffity

  • Kuupäev: 14.02.2011
    Autor: Kadi Sumberg

Alates 2010. aasta jõuludest kuulub G4Si valvatavate objektide hulka üks üsna iseäralik objekt - „rong“. Kui olla lõpuni täpne, siis valve all on 100 meetrit ronge. Valvatavaks alaks on Edelaraudtee rongide Pärnu seisupark. Nimelt on Pärnu vandaalid ja graffity-harrastajad sedavõrd agarad ja ogarad, et Edelaraudtee otsustas nende tegevuse ohjeldamiseks pöörduda turvafirma poole.

Adrenaliinijanused noored seavad oma elu ohtu: rongide vahel sõelumine on kõike muud kui ohutu. Teiseks, rongi puhastamine kahtlase kunstilise väärtusega taiestest väga kulukas. Sõltuvalt rongikoosseisu pikkusest, võib ühe rongi ülevärvimise hind ulatuda kümnetesse tuhandetesse eurodesse!! Vandaalide tabamiseks on raudteelased välja pannud ka pearaha.

“Esimene reaktsioon kliendi päringule oli suur üllatus. Samas - kui oleme valve alla lennukeid ja lõhkeainepunkreid võtnud, siis peab ka rongi valve võimalik olema,” naerab projekti eestvedaja Pärnu MKD kliendihaldur Vija Raadik. “Kliendi kindel soov oli, et kaamerate pilt võimaldaks isikute tuvastamist, mis tegi ülesande pisut keerukamaks. Tuhat tänu Alarmteci inimestele, kes kaamerate valimisel lahkesti aitasid,” lisab Vija. Nii sai Pärnu rongijaama püstitatud üks lisapost, mille külge kinnituvad kolm G4Si juhtimiskeskusesse pilti otse edastavat valvekaamerat, lisaks on veel mujal kaameraid. “Kui valvatavas alas on liikumist, läheb häiresignaal juhtimiskeskusesse, kus saab vaadata, mis seda häiret põhjustas,” ütleb Vija. Etteruttavalt võib öelda, et esimese valvekuu jooksul pole Pärnu seisupargist sissetungide kohta ühtegi häiret laekunud. “Graffity on rohkem suvine tegevus,” pakub vaikuse võimalikuks põhjuseks Edelaraudtee Halduse AS juhataja Neddy Kramer.

“Meie sõnum graffity-kunstnikele on kategooriline: rongijaam ei ole selliseks tegevuseks sobiv koht! Kui aga keegi soovib kõigele vaatamata sellega tegeleda, soovitan tal eelnevalt tulevaste kahjude hüvitamiseks suurema summa raha kõrvale panna! Edelaraudtee rongid Pärnus on G4S poolt kaitstud ja see, kes tuleb kahju tekitama, saab karistada! Õige pea tulevad videovalve alla ka teiste linnade rongijaamad: järgmised kohad, kus võtame ebaseadusliku kunstitegevuse luubi alla, on Tallinn-Väike ja Türi rongi seisupargid,” lisas Neddy Kramer
Graffity rong
Kategooriad: Huvitav   Videovalve   Edelaraudtee   Meie kliendid  

Kommentaarid

Lisa kommentaar