Blogi

Europrojekti kokkuvõte

  • Kuupäev: 10.02.2011
    Autor: Julia Garanža

Eurod on meil käibel juba üle kuu, kuid G4S Eesti sai nn piltliku joone europrojektile alla tõmmata alles jaanuari lõpus. See muidugi ei tähenda, et kogu töö on lõppenud ja kõik kroonid ringlusest kokku korjatud, kuid numbriliselt saame teha kokkuvõtte, mida rahavahetus meile tähendas.

Eurod

Europrojekti raames vedasid meie rahaveoautod üle Eesti laiali 9,1 miljonit euro kupüüri ja 70,5 miljonit euromünti. Kuna rahavahetusperioodil oli paljudes ettevõtetes kasutusel tavapärasest suurem hulk sularaha, siis selleks perioodiks lisandus meie valvatavate objektide nimistusse lisaks 304 mehitatud valve objekti üle Eesti.

Kroonid

Foto: Andres Putting

Jaanuari lõpu seisuga oleme kokku korjanud, üle lugenud ja Eesti Pangale üle andnud ligi 8 miljardi krooni väärtuses Eesti ringluses olnud rahatähti. Münte on Eesti Pangale üle antud 125 miljonit tükki kogukaaluga 360 tonni.

Sularahadivisjoni direktori Veiko Vaheri sõnul muutis europrojekti teostamise keerukaks asjaolu, et eurod tuli laiali vedada samaaegselt tavapärase tööga ning väga lühikese aja jooksul. Aastavahetusel täideti 30 tunni jooksul üle 804 Eesti asuva sularahaautomaadi, ehk keskmiselt toimus 27 täitmist tunnis. "Ilmselt nüüd võime tõdeda, et Eestis teostati sularahaautomaatide esmakordne eurodega täitmine lühima aja jooksul võrreldes teiste eurole üle läinud riikidega,” lisas Veiko Vaher. Kogu europrojekti raames läbisid sularahaveokid teekonna, mis on võrdne kuuekordse ümbermaailmareisiga. Uute sularahaveokite ja rahalugemisseadmete soetamiseks investeeriti ligi 1 278 200 eurot. Videot uutest rahalugemismasinates saad vaadata SIIT.

Rünnakuid ei toimunud

Europrojektiga kasvas G4Si meeskonna töökoormus kolmandiku võrra. “Suureks väljakutseks oli paralleelkäibe perioodil rahavahetuse turvalisuse tagamine 178 Eesti Posti postkontoris,” ütles valvedivisjoni direktor Margus Kolumbus. “Olukorras, kus ringluses on korraga kaks raha, on rünnakute oht rohkem kui tõenäoline. Mul on väga hea meel tõdeda, et meie valvatavatel objektidel ei toimunud sel perioodil ühtegi rünnakut. G4Si nimel tänan Eesti Politseid suurepärase koostöö ja toe eest. See oli seni suurim koostööprojekt politsei ja turvafirma vahel, mis andis meile rohkelt uusi teadmisi ja kogemusi,” lisas Margus Kolumbus.

Kategooriad: Statistika   Huvitav   Euro  

Kommentaarid

Lisa kommentaar