Blogi

G4S: varuge aastavahetuseks sularaha!

  • Kuupäev: 28.12.2010
    Autor: Julia Garanža

AS G4S Eesti tuletab meelde, et alates 30. detsembri õhtust kuni 1. jaanuari esimeste tundideni toimub sularahaautomaatide eurodega täitmine. ATMide sulgemine eurode laadimiseks toimub järk-järgult, täidetud automaadid pannakse kinni.

Aastavahetuseks ning sellele järgnevaks nädalavahetuseks soovitab G4S varuda piisav kogus sularaha, et vältida ebamugavaid olukordi seal, kus pangakaardiga maksmine pole võimalik. “Aastavahetuse eel on inimestel sageli kiire ning paljud ostud jäävad viimasele hetkele. Paraku sel aastavahetusel ei ole võimalik harjumuspäraselt võtta sularaha kohe, kui selle järgi vajadus tekib. Vältimaks täbaraid olukordi, kus sularaha on ainus maksevõimalus, näiteks taksos, ning kõik sularahaautomaadid on kinni, soovitame juba eelnevalt läbi mõelda, kus ja kui palju võib sularaha kuluda,” ütles sularahadivisjoni direktor Veiko Vaher.

Eurodega harjumine nõuab aega ning aastavahetusele järgneval nädalavahetusel on võimalikud järjekorrad sularahaga arveldavates asutustes. “Esimestel europäevadel kasvab müüjate koormus oluliselt, mistõttu soovitame varuda kannatust ning olla mõistvad võimalike viivituste suhtes,” lisas Veiko Vaher.

Kui ees seisavad suuremad väljaminekud ning vaja läheb tavalisest rohkem sularaha, soovitab G4S raha välja võtta usaldusväärse inimese seltsis. Plaanides võtta sularahaautomaadist välja suurem summa, veenduge, et see on ohutu, samuti ei ole üleliigne ettevaatus, kui kaasa tuleb mõni hea tuttav,” lisas Veiko Vaher.

Olles pankade suurim koostööpartner sularahaveo- ja rahatöötluse küsimustes, hoolitseb G4S, et eurod oleksid sularahaautomaatidest kättesaadavad 1. jaanuari esimestest tundidest. G4S Eesti teenindab ligi 800 sularahaautomaati üle Eesti, nende eurodega täitmiseks läbivad sularahadivisjoni autod üle 240 000 kilomeetri.


Kategooriad: Statistika   Euro  

Kommentaarid

Lisa kommentaar