Blogi

 • Plekimõlkimine parkimiskohal või kontvõõras fonoluku taga – mida teha?

  Kuupäev: 30.12.2022
  Autor:

  Elad kortermajas ja hommikul tööle asudes avastad, et keegi kaabakas on öösel sinu autole võtmega koleda vao tõmmanud või on mõni hooletu autojuht lihtsalt külje ära rihtinud ja sündmuskohalt minema kihutanud. Kortermaja trepikotta jäetud jalgrattad lähevad kui soojad saiad ja mõnikord kaovad panipaigast nii rehvid kui moosipurgid. Abikäe süüdlaste tabamiseks võib ulatada valvesüsteem, kui ühistu on otsustanud panustada selle paigaldamisse.

 • Jõulunädala vargused kauplustes: 256 euro eest šokolaadi või 125 euro eest konjakit

  Kuupäev: 27.12.2022
  Autor:

  Jõulupühad mööduvad eestlaste kommete kohaselt pereringis rikkaliku toidulauaga. Süüakse verivorsti, hapukapsast, sülti ja palju muud. Paraku tuleb ka pühade ajal ette seda, et poest võetakse kaupa, mille eest jäetakse maksmata.

 • Pühade ajal on sissemurdmisi tavapärasest märksa rohkem

  Kuupäev: 23.12.2022
  Autor:

  Sissemurdmise ohvriks langemine on ebameeldiv kogemus, mis võib kodust turvatunnet pikaks ajaks vähendada ning kogu pere vaimsele tervisele tugevat mõju avaldada. Kuidas käituda, kui taoline sündmus aset on leidnud? Jõulud ja aasta lõpp on paljude riikide statistika põhjal kahjuks ka see aeg, mil sissemurdmiste arv on tavapärasest märksa kõrgem. Põhjuseid on siin erinevaid, näiteks on siis suurem tõenäosus, et kodudes on hinnalisi esemeid, samuti lähevad paljud pühi veetma kodust eemale ning seetõttu on kurikaeltel risk vahele jääda väiksem.

 • Detsembris on tulekahjudes hukkunud 2 korda rohkem inimesi kui kogu suve jooksul

  Kuupäev: 20.12.2022
  Autor:

  Möödunud nädalalõpul hukkus tulekahjudes neli inimest. Tartu lähedal Kambja vallas leiti elumajast kaks hukkunut, Tallinnas Kristiines noore mehe surnukeha ja Pärnu eramajast samuti üks inimene.

 • Õnnetus Põlvamaal näitas pühadesära tumedat külge

  Kuupäev: 12.12.2022
  Autor:

  Põlvamaal Kanepi vallas süttis jõulukuu esimesel pühapäeval elumaja - õnnekombel said kaks elanikku hoonest õigel ajal välja ja jäid ellu, kuid jälle oleme tagasi vana teema juures, mille eest hoiatatakse igal aastal pimeda aja saabudes.

 • Valvekaamerad pole mõeldud vaid büroopindadele

  Kuupäev: 08.12.2022
  Autor:

  Valvekaamerad ei ole enam ammu mõeldud vaid büroode ja kaubanduspindade jaoks. Aina enam kogub populaarsust valvekaamera paigaldamine koju. Võib olla oled ka sina mõelnud kaamera paigaldamise peale, kuid pole seda sammu veel julgenud astuda.

 • ETTEVAATUST: Detsembris hukub tulekahjudes kõige rohkem inimesi

  Kuupäev: 06.12.2022
  Autor:

  Novembrikuu viimasel päeval teatas Päästeamet järjekordsest traagilisest tuleõnnetusest. Häädemeeste vallas Urissaare külas põles maja. Kohale jõudnud päästjad leidsid eest eluhoone, mis oli lausleekides. Päästjad alustasid kohe kustutustöödega, mille käigus toodi majast välja hukkunu, teine hukkunu leiti rusude vahelt järelkustutustööde käigus.

 • KINGIIDEE JÕULUDEKS | Elupäästev tekk

  Kuupäev: 03.12.2022
  Autor:

  Jõulude ajal särisevad pliidil jõulutoidud. Maitsvad road valmivad enamasti rõõmsalt pereringis, kuid õnnetused ei hüüa tulles. Pole harvad juhtumid, kui toit jääb pliidile liiga kauaks ja süttib koos toidu valmistamiseks pannile valatud õliga või lihast välja voolanud rasvaga. Süttinud panni veega kustutada ei tohi. Põlevat rasva veega kustutades tekib plahvatus, mis paiskab tule laiali. Selle asemel tuleks tuli katta tuletekiga. Kui kodus tuletekki veel pole, oleks mõistlik teha ohutuse nimel varajane jõulukingitus kogu perele või miks mitte ka lähedastele.