Blogi

 • Naerusuine MacGyver-metsavana

  Kuupäev: 25.04.2013
  Autor: Priit Valk

  Marek Rautsonist võib juba peagi rääkida kui noorest G4Si tööveteranist, täitub ju tal 3. veebruaril juba 10 aastat katkematut tööstaaži. Mareki töökäiku vaadates on kohe näha, et G4Siga liitudes sai läbi lihtne noorukipõlv ning algas tõsine õppimise ja arengu periood. Oli ju Marek varemgi mõned korrad proovinud kätt siin ja seal, kuid hing ei andnud rahu enne kui korralikult koos saba ja karvadega tehnikamaailma sukeldus. 2003. aasta oli toona veel aeg, mil asjalikud noormehed leidsid töö ilma erilise töökogemusetagi ning kui pealehakkamist ja nutti jätkus, siis polnud enam tagasi vaadata vaja.

 • Tabasalul hoiab silma peal videopatrull

  Kuupäev: 22.04.2013
  Autor: Julia Garanža

  Paljud kohalikud omavalitsused seisavad silmitsi vajadusega leida viis, kuidas pakkuda oma kogukondadele suuremat turvatunnet ning kaitsta ühiskondlikus kasutuses olevat vara võimalikult soodsate vahenditega. Samuti ei ole kellegi jaoks saladus, et enamasti pole kohalike omavalitsuste rahakott just ülemäära paks, seega turvalahendus peab olema võimalikult optimaalne ning videovalve on siin üks tõhusamaid abilisi. Avatud platvormile ehitatud lahendus võimaldab videovalvesüsteemil „kasvada“ koos tellija vajadustega. Just sellist lahendust kasutab ligi 3000 elanikuga Harku vallas asuv Tabasalu alev.

 • Turvapilk Viimsile

  Kuupäev: 19.04.2013
  Autor: Julia Garanža

  “Patrullipäevikus on mitu rida, millele peame märkima Viimsi probleemseid või tähelepanu vajavaid kohti, paraku ei leidu selles ühtegi lahtrit, kus saaksime mainida, mis kiidusõnu vääriks,” viskab nalja pikaaegne G4Si Viimsi patrullekipaaži turvatöötaja Jaanus Raun. Üheksandat aastat Viimsi patrullis töötav Jaanus on kohalik mees, mistõttu koduvalla rõõmud ja mured on talle hästi teada.

 • G4S hakkab koguma turvasoovitusi „Turvaliselt läbi elu“ keskkonda

  Kuupäev: 18.04.2013
  Autor: Ande Etti

  Aprillis alustab G4S Eesti turvalisuse teemaliste murekohtade käsitlemist ja nõuannete ning soovituste kogumist sotsiaalmeedia keskkonnas Facebook asuvasse rakendusse, mis kannab üldpealkirja „Turvaliselt läbi elu“.

 • Hind või kvaliteet?

  Kuupäev: 15.04.2013
  Autor: Priit Sarapuu

  Riigihangete korraldust Eestis on aastate jooksul mitmel korral märgatavalt parendatud ja täna on kasvõi kümne aasta taguse ajaga võrreldes pea valgusaastate võrra edasi astutud. Hoolimata edusammudest vajab sellealane regulatsioon muutmist, kuna (madala) hinna ülimuslikkus kvaliteedi ees on väga paljud avaliku sektori tellijad ja erasektori teenuseosutajad asetanud sellisesse kahvlisse, millest aluspõhimõtteid või paradigmat muutmata väljapääsu pole.

 • G4Si turvalahendused pälvisid Eesti Turvaettevõtete Liidu tunnustuse

  Kuupäev: 10.04.2013
  Autor: Julia Garanža

  4. aprillil toimunud XII Turvakonverentsil tunnistas Eesti Turvaettevõtete Liit (ETEL) AS G4S Eesti Kaitseministeeriumi ja Alstom Estonia ASi Eesti Energia uue põlevkivielektrijaama esimese bloki turvalahendused 2012. aasta parimateks.

 • G4S valiti Aasta Tervisesõbraks 2013

  Kuupäev: 08.04.2013
  Autor: Eesti Tervisedenduse Ühing

  Tervisedenduse praktikutest ja teaduritest koosnev Eesti Tervisedenduse Ühing tunnustab 2013.aastal neljandat korda avaliku elu tegelast (organisatsiooni), kes on oma tegevusega toetanud ja tähtsustanud rahva tervist. Aastal 2013 valiti Aasta Tervisesõbraks AS G4S.

 • ETEL valis Aasta Turvatöötajaks G4Si lennundusjulgestustöötaja

  Kuupäev: 03.04.2013
  Autor: Julia Garanža

  Eesti Turvaettevõtete Liit valis Aasta Turvatöötajaks 2012 meie lennundusjulgestustöötaja Aleksander Meigase. Lennujulgestuses töötatud aastate jooksul avastas alates 2005. aastast turvatöötaja ametit pidav Aleksander rohkem kui 1000 lennule keelatud eset. Mullu avastas ta reisijate käsipagasist 232 lennule keelatud eset. Põhitöö kõrvalt aitab Aleksander koolitada ja treenida uusi G4Si lennundusjulgestustöötajaid ning annab tööõiguse loenguid Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis.

 • Artjom Sokolov: siht peab koguaeg silme ees olema

  Kuupäev: 01.04.2013
  Autor: Gerly Tuisk

  Oktoobris ametisse asunud juhatuse liige Artjom Sokolov on ennast näidanud kindla käe ja –sõnaga juhina. Tema kohalolekut on näha ja tunda, tema arvamust küsitakse ja kuulatakse. Mis on see, mis teda käivitab ja liikumises hoiab? Mis on need põhiväärtused, millest oma tegemistes juhindub?