Sinu eest valvel!

Blogi

 • Miks kodu kindlustada?

  Kuupäev: 29.10.2012
  Autor: Kristjan Mikk

  Võib kahtluseta väita, et kodu on meie kalleim vara. See on koht, kus soovime tunda end kindlalt, kus meil ja meie lähedastel oleks hea ja turvaline. Et kodu oleks teile kindluseks, tasub kaaluda lisaks koduvalvepaketile ka kodukindlustust. Mida panna tähele kindlustust valides?

 • Hooligem oma eakatest! Kõige haavatavam on üksi keskküttega korteris elav pensionär

  Kuupäev: 25.10.2012
  Autor: "Julged hoolida?"

  Eesti vananevas ühiskonnas leiavad aset olulised muutused: heitlik toimetulek, varasem tööelust kõrvalejäämine, ealine diskrimineerimine. Eakad (65+) moodustavad ca 15% Eesti elanikkonnast. Vanemaealisi naisi on eakate hulgas 67%, kusjuures üksi elavad eakad moodustavad umbes 30%. Üksi elavad eakad ei moodusta sageli kokkukuuluvat rühma, vaid nad erinevad nii sotsiaalse asendi, majandusliku kindlustatuse kui toimetuleku poolest. Kuigi pension on pidevalt tõusnud, loetakse vaesusriskist ohustatuteks üksi elavad pensionärid, kelle eluasemeks on keskküttega korter ning kes peavad seetõttu tuntava osa pensionist maksma kommunaalkulude katteks. Selliseid eakaid elab kõige rohkem väikelinnades ja maa-asulate korrusmajades.

 • Tööandja maine määrab tööotsija valikud

  Kuupäev: 23.10.2012
  Autor: Gerly Tuisk

  Lisaks ärilisele edukusele mõõdetakse nii Eestis kui mujal maailmas ettevõtete kui tööandjate mainet. Paraku on meil läbi viidud uuringud seni olnud vaid üldised ega ole kajastanud ettevõtete populaarsust tööandjana valdkondade kaupa. Maikuus läbi viidud üle-eestiline tudengite tööandja maine uuring näitas, et noorte jaoks on karjääri planeerimisel kõige olulisem arenemine professionaaliks. Töökoha valikul on tudengitele kõige olulisem, et töö oleks huvitav ja arendav, organisatsioonis valitseks hea sisekliima ning head suhted töökaaslastega. CV Online iga-aastasest küsitlusest selgus, et inimesed hindavad enim kindlustunnet, mida stabiilses organisatsioonis töötamine pakub, organisatsiooni head mainet ning seda, kui tööandja on oma valdkonna liider. Senised uuringud on näidanud, et kõrgeid kohti maine-uuringutes nopivad üldiselt suured ja/või tuntud ettevõtted ning need, kes aktiivselt endale reklaami teevad, mingil põhjusel ohtralt meediakajastusi saavad, populaarseid ametikohti või igapäevaeluks vajalikke teenuseid pakuvad. Pingereas kõrgetel kohtadel olevate sektorite kuvand tööandjana on kindlasti erinev ning toob ettevõttesse erinevate ootuste ning väärtushinnangutega töötajaid.

 • Meie turvatöötajate „proovikivi“ Saaremaa Rallil

  Kuupäev: 17.10.2012
  Autor: Ande Etti

  Möödunud nädalavahetusel oli pea 200 G4Si turvatöötajat ametis järjekorras 45. Saarema Ralli pealtvaatajate turvalisuse tagamisel. Kahepäevasel rallil, millel üldpikkust 500 km ning 11 lisakatset kogupikkusega 115 km, hoidsid G4Slased terve raja ulatuses silma peal sellel, et pealtvaatajad rallituhinas võidusõitu ikkagi turvalisest kaugusest jälgiksid. Vaatamata sellele, et meie turvatöötajad said oskuslikult hakkama pealtvaatajate hoidmisega piirete taga ohutusalas, mille ralli korraldajad – nende rajameister, ohutusspetsialist ning ka Eesti Autospordi Liidu ohutusvaatleja – olid kindlaks määranud, juhtus seekordsel rallil õnnetus, millest väljus murtud luudega 10 pealtvaatajat.

 • Kodu turvalisuse kalkulaator – praktilised ideed, kuidas oma pesa kindluseks muuta

  Kuupäev: 15.10.2012
  Autor: Ande Etti

  G4Si turvalisuse spetsialistid on kokku pannud „Kodu turvalisuse kalkulaatori“ – mugava ja käepärase lahenduse kõikidele koduomanikele, mis aitab välja selgitada, kui hästi on elupaik kaitstud sissemurdmiste ja tuleõnnetuste eest. Veebipõhine kalkulaator võtab arvesse üle 2000 vastusevariandi ning need ühte koondades annab hinnangu elukoha praegusele turvalisuse astmele. Nõrkade kohtade selgumisel saab spetsiaalselt oma kodu tarvis kokku pandud ülevaatest lugeda asjatundjate soovitusi kodu turvalisemaks muutmiseks.

 • Hoolivusmeetriga testis oma teadmisi 2300 inimest

  Kuupäev: 10.10.2012
  Autor: Ande Etti

  Septembrikuu vältel kutsusime aktiivseid ja enda ning oma kaaslaste turvalisest käekäigust hoolivaid inimesi testima Facebooki s Hoolivusmeetri küsimustikuga oma teadmisi liiklusohutuse teemadel. Rõõm on tõdeda, et Hoolivusmeeter oli populaarne ning tõi ka palju uusi huvilisi „Julged hoolida?“ Facebooki-lehele. Hoolivusmeetri viimasel päeval tiksus täis ilus ümmargune arv testi täitnuid – 2300 inimest – täpselt nii palju elab näiteks Saaremaal Leisi vallas.

 • „Hoolin oma kodukandist!" jõudis Viljandimaale

  Kuupäev: 09.10.2012
  Autor: Ande Etti

  Kampaania „Hoolin oma kodukandist!“ on läbi käinud juba 9 maakonda ning oktoobrikuus loeb ja arutleb rohkem kui 12 000 "Julged hooldia?" fänni Viljandimaa teemadel. Sotsiaalse suunitlusega projekt „Hoolin oma kodukandist!“ sai stardi aasta algul Facebooki lehel „Julged hoolida?“, mis propageerib end ümbritsevate inimeste märkamist ja neist hoolimist ning turvalise elukeskkonna loomist üheskoos, arutledes ja juhtides tähelepanu neile teemadele, mis vajavad inimeste arvates rohkem teadvustamist.

 • Ühissõidukirajad – mitte ainult BUSsidele

  Kuupäev: 08.10.2012
  Autor: G4S

  Augustis astus Turvaettevõtete Liit välja ettepanekuga muuta liiklusseadust, et turvafirmade patrullautod saaksid luba kasutada häiretele reageerimisel ühissõidukite radasid. Oma pöördumises riigikogule tõi ETEL välja, et Tallinna liikluses on valitsemas olukord, kus turvaettevõtetel on kiirete väljakutsete teenindamine muutumas väga keerukaks, kuna patrullautod jäävad ummikusse toppama ning halvemal juhul võib see kasvatada ka kuritegevust.

 • Energiasõltumatuse kants

  Kuupäev: 03.10.2012
  Autor: Julia Garanža

  Vähem kui nelja aasta pärast saab Eestis valmis uus elektrijaam, mis kindlustab riigile suurema energeetilise sõltumatuse ning senisest keskkonnasõbralikuma energiatootmise. Vastutusrikas projekt nõuab tugevat meeskonda: Eesti Energia uue elektrijaama ehituse eest vastutab prantsuse päritolu üle maailma 100 riigis tegutsev tehnoloogiahiid Alstom, ehituse turvalisust tagab G4S.