Autovalve

4x4 reisid Kirde-Siberi ekspeditsioon sai avapaugu

  • Kuupäev: 18.02.2014

8. veebruaril startis 4x4 reiside ekstreemne ning eestlastele esmakordne 4x4-ekspeditsioon Tšukotkale Kirde-Siberis. Vaprate ekspeditsiooniliste teekonda saab jälgib G4S Autovalve ning läbi spetsiaalse rakenduse on see tehtud nähtavaks ka kõigile teistele.

Kuni 2,5 kuud ja 30000 kilomeetrit pikk ekspeditsioon viib 8 meest kolmel eriettevalmistusega Toyota maasturil läbi Venemaa ja Siberi avaruste Euraasia mandri kirdepoolseimasse punkti, Tšukotkale.

Ekspeditsiooni käigus trotsitakse erakordseid ilmastikutingimusi, meeletut pakast (möödutakse ka Maakera külmapoolusest, kus mõõdetud -70 kraadi õhutemperatuuri), lumetorme ja purgaasid.

Loodetakse näha jääkarusid, kohtuda kohalike elanikega, kogeda uusi elamusi ning ületada raskusi.

Ekspeditsiooni vältel elatakse ja magatakse eriettevalmistusega Toyota Land Cruiser maasturites, läbitakse tuhandeid kilomeetreid ilma teede ja radadeta maastikke, sõidetakse BAM-raudteega paralleelselt, ületatakse jäätunud jõgesid, rassitakse inimtühjadel tundramaastikel ning üritatakse erakordselt keerulistes oludes hakkama saada.

Ekspeditsioon on jätkuks arvukatele varasematele sarnastele ekstreemreisidele, muuhulgas Ida-Siberi Maailmalõpu ekspeditsioonile www.magadan2012.blogspot.com ning Põhja-Siberis Taimõri ja Jamali poolsaarte vallutamisele www.polaartrip2013.blogspot.com.

Vaprate ekspeditsiooniliste teekonda saab tänu G4S Autovalvele jälgida jooksvalt GPS-süsteemi kaudu lehel www.g4s.ee/4x4reisid ning nende elamusi lugeda blogides www.4x4reisid.blogspot.com ja www.4x4reisid.ee.

Loe täispikka artiklit Delfist

Kategooriad: Autovalve  

Kommentaarid

Lisa kommentaar