Autovalve

G4S Autovalve saadab 4x4-reisijaid teel Norilskisse

  • Kuupäev: 10.01.2013
    Autor: Tarmo Pärjala
24. jaanuari hommikul stardib 4 autotäit eestlasi järjekordsele ekstreemsele automatkale. Matkaliste turvalisuse tagamiseks on sõidukitele paigaldatud ka seekord G4S Autovalve.


Motors TV tegi saate, kus matkalised tutvustavad mille poolest erineb nende auto tavaliikluses ringi vuravatest masinatest. Saates tuli juttu ka sellest, miks on G4S Autovalve taolisel retkel vajalik.

Vaata saadet :Reisist


Seni on 4x4Reiside nimelise kamba autorataste alt läbi käinud Mongoolia, Kasahstani ning Siberi karmid teed, jäätunud tundrad ning jõed, millele talvepakases elu võimaldavad taliteed rajatakse. Autoga on vallutatud Euraasia kõige idapoolsem punkt, polaarlinnad Narjan-Mar ning Salehard, katsutud Kara mere jääd ning ületatud Uuralid sealt, kus maismaa otsa saab. Nüüd ootab neid ees nende seikluste kõige raskem ja ohtlikum katsumus - sõita autoga Norilskisse.

Norilsk on inimeludele rajatud linn, mis oli nõukogude-aegsete repressioonide ajal üks karmimaid sihtpunkte, kuhu saadeti oma kodudest küüditatud inimesed. Teiste seas saadeti Põhja-Siberi külma õudusesse ka tuhandeid eestlasi, kellest enamik Norilskis ka ebainimlike tingimuste tõttu hukkusid. 1991. aastal avati Norilskis suur mälestuskompleks kõigile sinna küüditatud rahvustele, teiste seas mälestussammas ka Norilskisse sunniviisiliselt surema saadetud eestlastele. 2005. aastal suundus uus ekspeditsioon Norilskisse, et meenutada eestlaste rasket saatust ning kontrollida mälestusmemoriaali olukorda.

Reisi teevad ekstreemseks aimamatus olukorras ja kohati ehk puuduvad taliteed ning üüratu külm, millele peavad vastu pidama 4 eriettevalmistusega maasturit ning 12 neis autodes elavat ja matkavat inimest. Märksõnadeks jääkarud ja kuni -60 kraadine külm. 

Alates 24. Jaanuarist saab matkaliste teekonna reaalajas vaata aadressilt www.g4s.ee/4x4reisid.


Kategooriad: Huvitav   Autovalve  

Kommentaarid

Lisa kommentaar