Autovalve

Mongoolia autoekspeditsiooni jälgib G4S Autovalve

  • Kuupäev: 10.06.2011
    Autor: Julia Garanža
mongoolia

Laupäeval, 4. juunil pühkis kodumaa tolmu autorehvidelt Ülemiste keskuse parklast Mongooliasse startinud autoekspeditsioon. Kahele maasturile paigaldatud G4S jälgimissüsteemid võimaldavad kõikidele huvilistele vaadata, kus reisiseltskond parasjagu asub: www.g4s.ee/mongoolia.

Eksootilisele reisile võeti kaasa mitu kotitäit kuivainetega, sest Mongoolia on üks hõredamalt asustatud riike maailmas ning kaupluse leidmine keset steppisid võib osutuda mission impossible´ks. Sama hõre on ka levi, mistõttu suhtlemine ekspeditsiooniga võib olla kaunis hektiline. Matkaselstkond kavatseb läbida Kobi kõrbe ja jõuda ka Bammi raudtee trassini. Reisi pikkuseks arvestatakse u. 20 000 km. Suurema turvatunde annavad seiklejatele kahele Nissan Patrolile paigaldatud nutiseadmed, mis edastavad infot autode teekonna kohta ka siis, kui levi puudub.

Mida kujutavad endast autodele paigaldatud valveseadmed ning mis kasu neist veel on, selgitab põhjalikumalt tootejuht Raido Sepp. “Auto liikumist on võimalik jälgida kõikjal, kus levi ja sateliitühendus on hea. Seal, kus neid ei ole, saab ka andmeid, kuid teatud ajanihkega. Autole paigaldatud kontroller salvestab teekonna andmeid, mis võimaldab tagantjärgi vaadata, kus auto käinud on. Andmed uuenevad iga 7 sekundi tagant, neid säilitatakse vähemalt aasta aega, seega vajadusel saavad rändurid kodumaale naastes oma teekonda rahulikult analüüsida.”

Kodumaa tingimustes, karmima stsenaariumi juures – kui nutiseadmetega auto ühtäkki kaob koduhoovilt, saab Autovalve teenusega liitunud omanik arvestada G4S patrullide abiga, kes aitavad otsida ärandatud sõidukit. Auto liikumist saab jälgida ka välismaal, mis suurendab autoomaniku võimalusi oma sõiduk tagasi saada.

NB! Vaata videolõiku Autovalve seadmetest SIIN.

Kategooriad: Huvitav   Autovalve  

Kommentaarid

Lisa kommentaar