Sinu eest valvel!

Meie auhinnad

G4S kaitses jätkusuutliku ja vastutustundliku ettevõtte tiitlit

  • Kuupäev: 26.02.2014
    Autor: G4S
Veebruaris tunnustas Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum 34 Eestis tegutsevat ettevõtet vastutustundliku ning sotsiaalselt ja keskkonnaalaselt jätkusuutliku äritegevuse eest kvaliteedimärgisega. G4S Eesti pälvis tunnustuse pronks-kategoorias. Kokku hindas oma äri jätkusuutlikkuse aspektist tänavu 54 ettevõtet.

G4Si fookuses on alati olnud enda ökoloogilise jalajälje kontrolli all hoidmine, kogukonda panustamine ning noorte ohutusalane koostöö. Tõstatamaks ühiskonna jaoks olulisi sotsiaalseid teemasid lõime 2010. aastal sotsiaalmeediakanali „Julged hoolida?", millel tänaseks on üle 24 000kasutajaid. Kajastame „Julged hoolida?"lehel laia spektrit teemasid, mis kõik üht või teistpidi mõjutavad meie turvalisust ja elukeskkonna terviklikkust. Mullu tunnustas Eesti Terviseedenduse Ühing G4Si "Julged hoolida?" tegevuste eest Aasta Tervisesõber 2013 tiitliga.

Jätkusuutliku äritegevuse indeksi eesmärk on aidata ettevõtetel analüüsida, kuidas tegutseda keskkonna ja kogukonna suhtes vastutustundlikumalt ning kujundada seeläbi jätkusuutlikku ärimudelit ja olla majanduslikult edukam. Oma tegevuse vastutustundlikkuse hindamiseks pidid ettevõtted vastama enesehindamise küsimustikule, mida hindasid valdkonna eksperdid.

Seekordse indeksi koostamine toimus koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, EBSi Eetikakeskuse ja KPMG Balticsiga. Tulemuste hindamisse olid kaasatud 20 oma valdkonna eksperti, sh Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon, Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE, Justiitsministeerium, Tarbijakaitseamet, Tallinna Tehnikaülikooli algatus Eesti Mitmekesisuse Kokkulepe, MTÜ Vaba Tahe ja Fairtrade Eesti. Lisaks Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi hindajatele valideerisid tänavu esimest korda G4Si tulemusi ka KPMG Baltics audiitorid.

Kvaliteedimärgised kuulutati välja Eesti jätkusuutliku ettevõtluse konverentsil 2014, mille peaesinejaks oli G4S grupi CSRi valdkonna juht Nigel Lockwood Suurbritanniast. Oma ettekandes rääkis Nigel sellest, mida vastutustundlik ja jätkusuutlik ettevõtlus G4Si jaoks tähendavad ning kuidas neid põhimõtteid oma äris rakendatakse.Alljärgnev tabel ei väljenda punktilist paremusjärjestust, ettevõtted on kvaliteedimärgise kategooriate kaupa tähestikulises järjekorras.Vaata lisaks www.csr.ee

Vastutustundlik ja jatkusuutlik2013
Kategooriad: Meie auhinnad  

Kommentaarid

Lisa kommentaar