Meie auhinnad

G4Si turvalahendused pälvisid Eesti Turvaettevõtete Liidu tunnustuse

  • Kuupäev: 10.04.2013
    Autor: Julia Garanža
4. aprillil toimunud XII Turvakonverentsil tunnistas Eesti Turvaettevõtete Liit (ETEL) AS G4S Eesti Kaitseministeeriumi ja Alstom Estonia ASi Eesti Energia uue põlevkivielektrijaama esimese bloki turvalahendused 2012. aasta parimateks.
ETELi konkursi eesmärgiks on tunnustada neid ettevõtteid ja organisatsioone, kes on oluliselt panustanud oma vara ja inimeste turvalisuse tõstmisesse. Tänavu esitas G4S Eesti Turvaettevõtete Liidu konkursile kaks turvaprojekti: Kaitseministeeriumi hoone kompleksse turvalahenduse ning Alstom Estonia ASi tellimusel valminud mahuka valvelahenduse. Mõlema lahenduse puhul oli tellija sooviks saavutada lõpptulemus, mis arvestaks kõigi valveobjekti riskidega ning ühendaks võimalikult efektiivselt inimtööjõu ja tehnilised lahendused. AS G4S Eesti juhatuse esimehe Priit Sarapuu sõnul kasvab turvaturg tulevikus eelkõige läbi uute turvatehnoloogiate kasutuselevõtu: „G4Si üheks peamiseks eesmärgiks on kasvada targalt - integreerides kaasaegseid turvasüsteeme traditsiooniliste turvateenustega, tõstes seeläbi ka viimaste kvaliteeti ja efektiivsust."
 
Eesti Energia uue põlevkivielektrijaama esimest blokki ehitava tehnoloogiakontserni Alstomi turvalahenduse puhul oli esmaoluline tööohutuse tagamine ning varguste ennetamine. Ehitusplatsi perimeetrit ja selle sees toimuvat jälgivad 32 kõrgresolutsiooniga kaamerat, optilise kaabli võrgu kogupikkus on ligi 2000 meetrit. Kogu liikumine ehitustandril fikseeritakse ja salvestatakse. Milestone XProtect platvormil põhinev videovalve tuvastab autonumbrid, tagades mitme jalgpalliväljaku-suuruse ehitusala keeruka liikumismustri ülevaate. Ehitusplatsi perimeetri valvelahenduses kasutatakse andurite asemel intelligentseid videokaameraid, mis edastavad ala häireteated süsteemi keskserverisse  eelseadistatud parameetrite alusel. Pilt ehitusplatsi eri paigus toimuvast jookseb ehitusobjekti juhtimiskeskusesse, kus see kuvatakse G4Si turvameeskonna silme ette kaheksast monitorist koosnevale videoseinale. Tööohutust aitavad ehitusplatsil hoida ka kolm õhuhäiresüsteemi.
 
Kaitseministeeriumi turvalahenduses sooviti kõrgete turvanõuete juures säilitada külastajate mugavus, muuta hoone konstruktsioone minimaalselt ning järgida muinsuskaitsealaseid nõuedeid. Lahenduse ülesandeks oli turvariskide määratlemine, neid arvestava läbipääsurežiimi koostamine ning kogu lahenduse projekteerimine ja tööle rakendamine. G4Sprojekteeris Kaitseministeeriumile turvanõuetele vastavad sissetungi- ja kuulikindlustasemega seinakonstruktsioonid ja sissepääsud ning paigaldas nõutud turvaklaassiga läbipääsulüüsid. Hoone läbipääsusüsteemiga integreeritud turvalüüsid tagavad sisenemise ja väljumise kontrolli, ühe või mitme inimese läbipääsu võimaluse ning sidepidamise võimaluse lüüsis oleva isikuga.
 
Eesti Turvaettevõtete Liidu andmetel kuulub ASile G4S Eesti 46% Eesti turvaturust ja 57% Eesti valveteenuste turust. Üle maailma tegutsevad G4Si ettevõtted 125 riigis, andes tööd enam kui 675 000 inimesele.

Kategooriad: Meie auhinnad  

Kommentaarid

Lisa kommentaar