Meie auhinnad

G4S valiti Aasta Tervisesõbraks 2013

  • Kuupäev: 08.04.2013
    Autor: Eesti Tervisedenduse Ühing

Ülemaailmset tervisepäeva tähistatakse 7.aprillil alates 1950. aastast. Päev tunnustab Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) loomist ning pakub võimaluse igal aastal tõsta päevakorda globaalse tähtsusega terviseteemasid. 

Tervisedenduse praktikutest ja teaduritest koosnev Eesti Tervisedenduse Ühing tunnustab 2013.aastal neljandat korda avaliku elu tegelast (organisatsiooni), kes on oma tegevusega toetanud ja tähtsustanud rahva tervist. Aastal  2013 valiti Aasta Tervisesõbraks AS G4S.

G4S  viis läbi maakonnapõhist sotsiaalkampaaniat „Hoolin oma kodukandist!" koostöös maavalitsuste, kohalike omavalitsuste liidu, politsei ja pääste organisatsioonide ning maakonna traumanõukogudega,  kus kõikidel maakondadel oli võimalus ühe kuu jooksul näidata oma tegemisi rahva tervise ja turvalisuse edendamisel. Sotsiaalmeedias on G4S algatanud mitmeid turvalisuse edendamise kampaaniaid, levitades väärtuseid, mis rõhutavad hoolivust, turvalist käitumist ja ühiskondlikku aktiivsust!      

Aasta Tervisesõbraga tiitliga on tunnustatud varemalt  Evelin Ilvest, Arnold Rüütlit ja saadet Ringvaade saatejuhtide Anu Välba ja Marko Reikopiga.

Eesti Tervisedenduse Ühing  tunnustab maailma tervisepäeval tervise edendajaid viiendat korda.  Aasta Tervisedendaja 2013 on Anu Kasmel.

Anu  Kasmeli koordineerimisel on töötatud välja  tervisedenduse eriala kutsestandard ning ta on tervisedenduse käsiraamatu "Tervisedenduse teooria ja praktika I, sissejuhatus salutoloogiasse" 1 autoritest.  

Anu Kasmel oli 2012. aastal Tallinnas toimunud  IX Euroopa IUHPE Tervisedenduse konverentsi „Tervis ja  elukvaliteet: tervis, majandus, solidaarsus" peakorraldaja. Konverentsi peamises fookuses oli majanduslanguse mõju rahvastiku tervisele.

Anu Kasmel on  tervisedenduse visionäär, tema ideed  on realiseerunud tervisedenduse struktuuris, sealhulgas Tervise Arengu Instituudi ja maakondliku  struktuuri loomises ning rahvastiku tervisestrateegia koostamisel. 

Lisainfo:

Kairi Kilp
Eesti Tervisedenduse Ühingu tegevjuht
E-post: kairi.kilp@tervis.ee
Tel:  +372 526 1209
www.tervis.ee


 

Kategooriad: Huvitav   Meie auhinnad   Julged hoolida?  

Kommentaarid

Lisa kommentaar