Meie auhinnad

Aasta 2011 parim teenindusettevõte - G4S Eesti

  • Kuupäev: 19.09.2011
    Autor: Andres Lember

G4S Eesti võitis teist aastat järjest kõige konkurentsivõimelisema teenindusettevõtte auhinna, andes sellega turule ja klientidele tugeva signaali ka majanduslanguse ajal stabiilsest partnerist ja kindlalt püsivast tööandjast.

„Konkurentsivõime tiitel on suureks tunnustuseks kontserni enam kui 3000 töötaja tublile tööle – suur tänu teile kõigile selle eest!“ ütles G4S eesti juhatuse esimees Andrus Ossip. „Teenindusettevõtte peamiseks konkurentsieelist tagavaks teguriks on just tema töötajad ja kvaliteetne teenus – läbi selle võidame ja hoiame oma kliente.“

Ossip toonitas, et muutuval turvaturul on G4Si oluline eelis pika tööstaažiga inimeste olemasolu ning avatus ja ausus kliendisuhtes. „Meil on palju neid, kes on ettevõttes töötanud isegi rohkem kui 10 või 15 aastat,“ ütles Ossip. „Meie usaldusväärsuse, samuti väga olulise tugisamba teenindusettevõtte konkurentsieelise loomisel, tagavad meie ausad teod – nii nagu inimsuhetes ikka, muudavad ka kliendi ja ettevõtte dialoogi konstruktiivseks avatus ning ausus.“

Auhinna valguses Ossip tõi esile 2010./2011.a vahetuse eurole ülemineku. „G4Sil oli seal kanda ülimalt töömahukas ja vastutusrikas roll, mis mõjutas märkimisväärselt ka meie majandusnäitajaid,“ ütles Ossip. „Omal moel on konkurentsitiitel tunnustuseks ka eurovahetuse ajal tehtud tublile tööle.“

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu koostatavas konkurentsivõime edetabelis osales vabatahtlikkuse alusel kokku 376 Eesti ettevõtet. Konkurentsivõimelisemad ettevõtted selgitati vastavalt ettevõtete tegevusaladele välja kolmeteistkümnes kategoorias. G4S Eesti võitis kõige konkurentsivõimelisema teenindusettevõtte tiitli teist aastat järjest.

Tuntuimatest teenindusettevõtetest oli nt mullune teise koha omanik AS Ragn-Sells neljas, saavutades 63,9% võrrelduna G4Si tulemusega. Osaliselt ka turvatehnikavaldkonnas tegutsev AS Hansab saavutas 6. koha 57,4% G4Si tulemusest. GSM Valve oli 16. 40% G4Si tulemusest.

Ossip EAS

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman tänas kõiki konkurentsivõime edetabelis osalejaid ning nentis, et üheksandat korda koostatav konkurentsivõime edetabel on kujunenud kestvaks traditsiooniks ja jagatavad auhinnad väärikaks tunnustuseks. „Saavutused vajavad tunnustamist. Meie ettevõtjate panust töökohtade loomisel, majanduse arengul ning riigikassa täitmisel ei saa ega tohi alahinnata. Olgu majanduses head või halvad ajad, ühe väikese riigi ja majandusena vajame iga ettevõtliku inimese panust. Peame jätkuvalt püüdlema selle poole, et meie ettevõtluskeskkond oleks selline, et ettevõtlikud inimesed tahaksid siin ennast teostada."

Konkursi Ettevõtluse Auhind eesmärk on jagada riigipoolset tunnustust edukatele ettevõtetele ja tõsta ettevõtlusteadlikkust. Auhinnakategooriate parimad valisid eri valdkondade eksperdid, peaauhinna võitja aga kõrgetasemeline žürii majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi juhtimisel.

Konkurentsivõime on turul kõige olulisem tunnus – need on ettevõtted, kes on teistest paremad, loovad paremaid teenuseid ja kaupu. Konkurentsivõime näitab produktiivsust, millega ettevõte oma ressursse kasutab. Ostjale on edetabel heaks infoallikaks, millise partneriga on tegemist.

Konkurentsivõimelisimaks tööstus- ja energeetikaettevõtteks tuli tänavu lisaks laevaehitusele paljudesse valdkondadesse laienenud AS BLRT Grupp, jaekaubanduse valdkonna võitja oli AS Eesti Statoil, hulgikaubanduse võitja teravilja ja rapsiseemnete müüja AS Oilseeds Trade, konkurentsivõimelisimaks toiduainetööstuseks joogitootja AS A. Le Coq ning turismiettevõtteks OÜ GoAdventure. Side, kommunikatsiooni ja IT vallas oli võitja AS EMT, ehituse vallas AS Napal, äriteeninduse ja kinnisvara valdkonnas AS Riigi Kinnisvara, finantsvahenduse kategoorias AS Swedbank, transpordi ja logistika alal AS E.R.S. ning väike- ja keskmiste ettevõtete lõikes AS Pärnu Sadam. Kõige mitmekülgsemalt konkurentsivõimelisima ettevõtte tiitliga pärjati energeetika vallas tegutsev Fortum Tartu AS.

Kategooriad: Meie auhinnad  

Kommentaarid

Lisa kommentaar