Meie auhinnad

Tunnustatud turvalahendus 2010

  • Kuupäev: 18.02.2011
    Autor: Kadi Sumberg

ETEL

AS G4S Eesti pälvis Eesti Turvaettevõtete Liidult tiitli “Tunnustatud turvalahendus 2010” riikliku eurole ülemineku rahavahetuse projekti eduka elluviimise eest. Auhind anti pidulikult üle 17.veebruaril toimunud X Turvakonverentsil. Lisaks G4Sile, kui projekti elluviijale, tunnustati ka projektiga tihedalt seotud koostööpartnereid Eesti Panka, Politsei- ja Piirivalveametit, Eesti Pangaliitu, Eesti Post ASi ja Eesti Kaupmeeste Liitu.

Auhinnatseremoonial sõnas AS G4S Eesti juhatuse esimees Andrus Ossip: “Kogu eurole ülemineku projekt kinnitab, et eraettevõtted saavad olla usaldusväärsed ja kindlad partnerid riigile. Koostöö kõikide osapoolte vahel sujus ülimalt hästi. Tänud kõikidele koostööpartneritele”. Rahavahetusperioodil toimusid kõik sularahaveod ilma ühegi tõrketa ning G4Si valve all olevates rahavahetuspunktides ei toimunud ühtegi rünnakut. "Ilmselt nüüd võime tõdeda, et Eestis teostati sularahaautomaatide esmakordne eurodega täitmine lühima aja jooksul võrreldes teiste eurole üle läinud riikidega. Kuid kõik see nõudis palju eelnevat planeerimist ja erinevate stsenaariumite läbimõtlemist,” lisas sularahadivisjoni direktor Veiko Vaher.

Lisaks koostööpartneritele, tänab Ossip ka projektiga seotud G4Si töötajaid. “Teie hea töö ja kiirel ajal ka pere arvelt tehtud ületunnid on aidanud projekti edukalt ellu viia. Vaadates sellele kiirele ajale tagasi, võime koos tõdeda, et oleme ühe väärtusliku kogemuse võrra rikkamad,” lisas juhatuse esimees. ETELi tunnustus on veel üheks kinnituseks, et europrojekti raske ülesandega tuldi suurepäraselt toime.

Eesti Pangaliidu tegevdirektori Katrin Talihärma sõnul oli eurole üleminek mastaapne ettevõtmine, kus keskset rolli mängis sularaha logistika ning vedude turvalisuse tagamine. "Eurode eeljaotus pankadele ning aastavahetuse kõige tähtsam ülesanne, ATMide varustamine eurodega, kulges tänu G4Si professionaalsele tööle väga ladusalt,“ ütles Katrin Talihärm.

Eesti Kaupmeeste Liidu tegevdirektori Marika Merilai sõnul on Eesti Turvaettevõtete Liidu tunnustus europrojektis osalejatele äärmiselt meeldiv. "Protsess sujus hästi tänu juba kevade alguses alustatud koostööle. Rõhutan, et selle aasta parim turvalahendus sündis üsna keerukas olukorras, kus kaupmehed soovisid eurosid varuda võimalikult hilja ning G4S alustada jaotust võimalikult vara."

Tunnustatud Turvalahendus 2010 nominendid olid veel kaks projekti: AS Hansabi poolt teostatud SEB Pank AS-le pangakaartide kopeerimist takistav Antiskimmer turvalahendus ning AS Securitas Eesti patrullteenus 24CityPatrol turvalahendus WW Passaažile.

Tunnustatud turvalahendused on Eesti Turvaettevõtete Liidu (ETEL) poolt 2001. aastal ellukutsutud algatus. Tunnustamise ettepanekud tulevad ETELi liikmetelt eesmärgiga tõsta esile tellijaid, kes on võtnud turvalisuse küsimusi suure vastutustundega ning on märkimisväärselt panustanud turvalisuse tagamisse. Valituks osutuvad need ettevõtted ja organisatsioonid, kes on oluliselt panustanud inimeste turvalisuse tõstmisesse ning pakkunud innovaatilisi, tehniliselt ja korralduslikult keerukaid lahendusi turvavaldkonnas.

Kategooriad: Meie auhinnad  

Kommentaarid

Lisa kommentaar