November 2021

Kas „Turvafirma VALVAB“ kleebis ilma valvesüsteemita hirmutab varga minema?

  • Kuupäev: 01.11.2021
    Autor: Margit Sedrik
Ei ole harvad korrad, kui G4Sist küsitakse „G4S VALVAB“ kleebiseid, et need oma kodu või mõne muu hoone aknale või uksele kleepida. Internetist saab isegi osta võltsitud turvakleebiseid ja silte ning tänapäeval oskab ka keskmiste oskustega inimene mõnes pilditöötlusprogrammis endale ligilähedase sildi kokku panna.
Kuid kas sildist üksi piisab ja mida sellise sildi kasutus endaga kaasa võib tuua?

 

Kui silte on võimalik netist tellida, tähendab see üht – nende järele on nõudlus ja inimesed usuvad nendesse. Miks siis muidu saame kõnesid, kus meilt palutakse vaid aknakleebiseid. Ühest küljest on ju väga meeldiv teada, et juba üksnes G4Si logo tekitab sellist turvatunnet. Teisest küljest on selle logo taga ikkagi inimesed ja seadmed, kes valvetööd teevad. Logo üksi ei valva midagi.

Vargad ei ole lollid
Kindlasti oskavad ka nemad arvutit kasutada ja teavad, et selliseid silte on võimalik internetist tellida. Samuti teavad nad, millised turvafirmad Eestis tegutsevad. Seega suvalise turvafirma silti internetist tellida või ise valmistada ei ole kohe kindlasti mõtet.
Samuti oskavad vargad vaadata, kas mõni turvasüsteem ka päriselt kuskilt paistab (maja küljes on kaamerad) või viitab mõni muu asjaolu (nt majal olev sireen) valvesüsteemi olemasolule.

Kas turvafirma võltskleebis on sama nagu Gucci võltskäekott?
Põhimõtteliselt võib nii öelda küll. Võltsing on võltsing. Ja võltsitud kleebiste kasutamine võib Sind viia pahandustesse turvafirmaga, kelle kleebiseid kasutad.
Kui turvafirma päriselt ei valvagi hoonet, millel on kleebised peal, sinna murtakse sisse ja selle käigus saadakse materiaalset või füüsilist kahju, on pahandused nii turvaettevõttele kui kleebise kasutajale garanteeritud.

Silt ei loo päriselt turvatunnet
Nii nagu Gucci võltskäekott ei tekita sama tunnet, mis ehtne, ei tekita seda ka „Turvafirma VALVAB“ kleebis või silt ilma valvesüsteemita. Jah, kuigi koduvalvesüsteemidel on tihti just ennetav funktsioon, sest on teada, et vargad ei murra just hea meelega sisse valvesüsteemiga kodudesse, loob turvatunde teadmine, et sissemurdmise korral on abi päriselt kiirelt Sinu poole teel. 

Mis siis aitab kodus päriselt turvatunde tekitada?

  • Otsusta päris valvesüsteemi kasuks. G4Si valikus on sobiv valvesüsteem – väikevalvest kuni nutika koduvalveni – igas suuruses kodule ja väga erinevas hinnaklassis. Küsi julgelt abi ja meie müügiesindajad aitavad leida just Sinu kodule ja perele sobiva lahenduse.
  • Kui elad eramajas, paigalda õue liikumisanduriga valgustid. Paigalda need sissepääsude ja näiteks ka oma magamistoa akna lähedale. Pimedas on raske hiilida, kui järsku on õues valge, ja nii saad teada, kui keegi ümber maja luurab. Statistika ütleb, et väga paljud vargused leiavad aset hoopiski siis, kui inimesed on ise kodus.
  • Paigalda oma kodule nutikas lukk. Nutikad lukud on kasulikud mitmel viisil. Et seda lukku muukida, peab varas olema eriti motiveeritud ja tõenäoliselt valib ta midagi lihtsamat. Osad nutilukud saab ühendada internetiga ja nad teavitavad sind, kui keegi, kellel selleks luba ei ole, püüab ust avada. Samuti ei pea Sa enam kunagi võtit kaasas kandma – nutilukk avaneb kiibi, koodi või äpiga.

Kategooriad: November 2021  

Kommentaarid

Lisa kommentaar