November 2021

AIKO – Koduvalve, mis toob Sulle südamerahu

  • Kuupäev: 01.11.2021
    Autor: Margit Sedrik

Valvesüsteemi pakutav turvatunne on peamine põhjus, miks valvesüsteem oma koju paigaldatakse. Teadmine, et vajadusel on abi juba teel, on asendamatu. G4Si uus nutikas valvesüsteem AIKO kaitseb Sinu armsat kodu ning pakub Sulle turvatunnet. Mis AIKO on ja kellele on see mõeldud?

Kodu ei ole lihtsalt ruum ja asjad. Kodu on palju rohkem – meelerahu ja head mälestused. Kui langed sissemurdmise ohvriks, siis asju saab asendada, kuid turvatunnet ja häid mälestusi asemele osta ei saa. Valvesüsteemi pakutav turvatunne ongi peamine põhjus, miks valvesüsteem oma koju paigaldatakse. Teadmine, et vajadusel on abi juba teel, on asendamatu. Ja seda teadmist pakub vaid valvesüsteem, mis on ühendatud turvaettevõttega. G4Si uus nutikas valvesüsteem AIKO kaitseb Sinu armsat kodu ning pakub Sulle turvatunnet.

Ei mingeid juhtmeid ega kaableid
AIKO nutikas valvesüsteem on tõeliselt tänapäevane. Kõik AIKO andurid on juhtmevabad ja nüüdisaegse disainiga. Ka kõik AIKO valveseadmed on juhtmevabad, töötades patareiga, mille eluiga on kuni 5 aastat. Paigaldus on kiire ja lihtne. Kõik teated andurite töökorrast, patarei laetusest ja häiretest saad AIKO rakenduse kaudu, mis töötab nii iOSi kui ka Androidi seadmetes. AIKO keskseadmes võimaldab andmesidet SIM-kaart ja võimalusel ühendatakse keskseade ka kodusesse internetivõrku.

Muidugi äpiga!
Valvesüsteemi juhtimise ja häired koondab mugavalt kokku AIKO äpp. Süsteemi valvestamist või valve mahavõtmist saab juhtida AIKO rakenduse kaudu. Veel saab rakendusest näha andurite häireid, rikkeid ja patareide laetuse taset. AIKO rakendus on lihtne, mugav ja praktiline. Paari puudutusega saad valvestada kodu või üle kontrollida, kas ikka valvestasid. Kui soovid, saad seadmeid enne koju jõudmist välja lülitada. Rakendus teavitab Sind kohe häiretest ja tõrgetest.

Abi ka tuleohu ja veelekke korral
Esindatud on kõik korralikuks valveteenuseks vajalikud seadmed. Liikumis- ja klaasipurunemisandur, ukseandur ning väli- ja sisesireen. Samuti on süsteemiga ühendatud suitsu- ja veelekkeandur. Olgu tegemist tuleohtliku olukorraga või torude purunemisega, annab AIKO sellest Sulle ja G4Sile teada.
Samuti saad AIKOga ühendada nutipistikud. Need on pistikud, mis annavad värvi abil teada, kui suur on sellega ühendatud seadme elektritarbimine. Neidki on võimalik äpist sisse ja välja lülitada. Nutikas abimees eriti nüüd, mil elektri hinnad löövad peadpööritavaid rekordeid.
Oma koju ei pea kõiki andureid paigaldama, mis saadaval – võid valida just need, mis Sinu kodu valvevajaduse ära katavad ja turvatunde tekitavad. Valikul on abiks G4Si spetsialist. 

Mis juhtub, kui AIKO tuvastab sissetungimise või mõne muu ohu?
Kui AIKO andurid tuvastavad sissetungimise, veelekke või tuleohu, saadab valvesüsteem teavituse nii Sinu mobiilile kui ka G4Si juhtimiskeskusesse. Seejärel võtab G4S Sinuga ühendust, et saada ohust ja olukorrast täpsem ülevaade. Kui esimene kontaktisik ei vasta, helistab G4S järgmisele. Kontaktisikute nimekirja saad määrata ja muuta G4Si e-teeninduses (minu.g4s.ee).
Kui Sa soovid, et G4S saadaks abi, või kui 3 minuti jooksul pärast häiret ei õnnestu ühtegi kontaktisikut telefoni teel kätte saada, läheb G4Si patrull Sinu kodu kontrollima. Vajadusel informeerib G4S ka päästeametit.

AIKO teeb koostööd Ohvriabiga. Kui peaks juhtuma kõige hullem ja Sinu koju murtakse sisse, ei jää sa üksi. Kuigi patrull püüab päti suure tõenäosusega kinni enne, kui ta põgeneda jõuab, on segi paisatud kodu ja teadmine, et Sinu kõige turvalisemasse kohta – koju – on sisse tungitud, piisavalt karmid läbielamised. Selline kogemus võib rängalt mõjuda ka kõige tugevamale inimesele. Siin tulebki appi Ohvriabi, kes pakub Sulle veebinõustamist.

Kellele on AIKO mõeldud?
AIKO võib paigaldada igasse kodumajapidamisse. Eriti mugav on uut valvelahendust kasutada uutes ja vanades kodudes, kus ei ole valvesüsteemi jaoks vajalikku juhtmestikku. Kui Sa ei taha kulukaid valveseadmeid välja osta, on see samuti Sulle sobiv süsteem.
Kodus peab olema internett ja WiFi jaoks vajalik ruuter. Samuti peab olema Sul nutitelefon, sest rakenduse juhtimine käib eelkõige äpist. Muretsema siiski ei pea – kui telefoni aku peaks tühjaks saama, on valveseadme juhtimiseks vajalik sõrmistik samuti täiesti olemas.
 

AIKO kohta rohkem infot, Sinu kodule sobivad seadmed, kuutasu kalkulaatori ja muud kasulikku leiad AIKO kodulehelt www.AIKO.ee.


Kategooriad: November 2021  

Kommentaarid

  • Toomas | 03.11.2021
    Tere! Olen huvitatud Aiko teemat arutama. Seda järgmise nädala kolmapäevast alates.
Lisa kommentaar