November 2021

G4S patrullid kaitsevad Keilas linna vara ja kutsuvad korrale tänavatel purjutajad

  • Kuupäev: 14.12.2020
    Autor: G4S

G4S Eesti on Keila linna pikaajaline turvapartner. Seetõttu võib linnapildis näha pidevalt ringi vuramas valgeid puna-musta logoga patrullautosid. G4Si patrullid hoiavad silma pea linna avalikul ja heakorral. Uurisine turvatöötajatelt, mis olukordade ja juhtumitega nad viimasel ajal kokku on puutunud. 

Patrullteenistuse üks olulisemaid ülesandeid on kaitsta linna vara. Keila linn on loonud linnarahva jaoks uudsed ja mugavad vabaaja veetmise võimalused, näiteks avati Keskpargis hiljaaegu kaunis purskkaev, samuti on pargis lebotoolid, terrass ja mõnus katusealune. Linn on hoolega uuendanud ka mänguväljakuid. Hästi populaarsed on näiteks kiiged Põhja tänaval. Nendel hoiab G4S patrull linnas ringe tehes silma peal, et kõik oleks korras ja mõni vandaal linna vara ei rikuks. 

„Purskkaevus tantsisid kaks neidu „Luikede järve“. Nähes G4Si  patrulli, lahkusid.“ (13.06 kell 02.50)

„Oluline on, et kõik need loodud võimalused kaua kestaksid ja linnarahval oleks neist rõõmu,“ ütleb G4S patrulli turvatööaja Karin Kiik. Alati ei pruugi lõhkumisega tegemist olla, vaid uued ja populaarsed atraktsioonid võivad ka kuluda. Kõrvuti pikali sõidetud STOP-märgist teada andmisega informeerib patrull linna iganädalastes raportites ka sellistes märkamisest, kui näiteks mänguväljakul on ronimisraja kinnitused lahti läinud. Selleks, et vabaaja veetmine oleks ikka turvaline.
Üks kogunemiskohti on Kiige sõnul olnud lauluväljak, mille valgeid seinu kiputakse sodima. Pärast eriolukorra piirangute leevenemist kasvas kiiresti aga staadioni populaarsus selle erinevate atraktsioonidega. Paraku käiakse staadioni territooriumil vahel ka öösel ning patrull teeb sinna kontrollkäike, et keegi midagi ei lõhuks. Kui linnakodanik ise märkab vandaalitsemist, siis tasub sellest kohe teada anda G4Si juhtimiskeskusesse numbril 1911 ning patrull sõidab olukorda kontrollima. Turvatöötajatel on õigus korrarikkujad kinni pidada ja politseile üle anda. 

„Kaks noort daami päevitasid Mihkli kiriku kabeli trepil. Sai selgitatud neile, et see pole eetiline – nad said aru ja lahkusid.“ (14.06 kell 16.40)

Patrullides suhtlevad G4S töötajad päris palju noortega, juhtides aegsasti tähelepanu tegudele, mis võivad kedagi või midagi kahjustada. Turvatöötajaid võetakse kuulda. Tagantjärele paistab, et mõni noor on koerustükke teinud puhtalt igavusest. Nüüd, kui on leitud töö või ootamas ees tähtsad õpingud, pole mahti pahandusi teha. Patrulli turvatöötaja Aarne Irv, kes on Keilas korda hoidnud juba tosin aastat, ütleb, et umbes kahe aastaga kasvavad noored oma tempudest välja. „Meie peame püüdma aru saama noortest ja rahulikult selgitama,“ rääkis ta. Levinumad probleemid noortega on suitsetamine, alkoholi tarvitamine ja öisel ajal ringi liikumine.

„Poe juures kivimüüril istusid kolm noormeest ja tarvitasid alkoholi. Maas oli ohtralt lahtiseid õllepudeleid. Palutud kõik koristada ja minema saadetud.“ (19.07 kell 21:37)

Ilusate ilmadega satub linnapilti avalikus kohas napsitajaid. Neid märgates läheb patrull ligi ja soovitab leida mõne muu koha, silma alt ära. „Kui soovid pikemaajalist tulemust, siis tuleb leebemalt läheneda, mitte keeldude-käskudega,“ rääkis Kiik. Kõik olukorrad saab lahendada sõnadega.

Linna heaks tegutsev patrull reageerib ka siis, kui kellelgi on mõni tervisemure, ja kutsub vajadusel kiirabi. Näiteks Irv abistas juuni alguses meesterahvast, kes oli kukkunud. Mees oli küll alkoholi tarbinud, kuid kunagi ei või kindel olla, kas vahest on tegemist tõsisema probleemiga. Mainitud juhul tuvastaski kiirabi inimesel terviserikke ning meesterahvas viidi haiglasse. Need, kes purjuspäi tänavale või tee äärde magama jäänud, äratab patrull üles ja saadab koju. Kes jalgu alla ei võta antakse üle politseile. 

„Keila Raudteejaama platsi pingil magas alkoholijoobes meesterahvas. Patrull äratas isiku üles, aga mees ei saanud omal jalul minema. Kutsutud politsei, kes võttis isiku kaasa.“ (13.07 kell 19:10)

Millal helistada G4S juhtimiskeskusesse 1911, millal häirekeskusesse hädaabinumbril 112?
Kui kellegi elu ja tervis on ohus, helista kohe 112. G4S patrulli võib appi kutsuda kui rikutakse avalikku korda, linna heakorda, lõhutakse linna vara või kui tuvastad probleeme linna heakorras, mis vajaksid fikseerimist ja linnale teada andmist. 

FOTO: G4S patrulli turvatöötaja Margit Pihlamets on Keilas turvalisust taganud pea kaheksa aastat.

Turvapartneri teema kohta küsi täpsemalt meie klienditeenindusest teenindus@ee.g4s.com või võta meiega ühendust 651 1800.

Kategooriad: Detsember 2020  

Kommentaarid

Lisa kommentaar