November 2021

Kliendikogemus termokaameraga- Tallinna Linnatranspordi AS termokaamerast

  • Kuupäev: 14.12.2020
    Autor: Reimo Raja

Sügisel võttis automaatse palavikutuvastaja kasutusele ka Tallinna Linnatranspordi AS. Ettevõtte sisekontrollijuhi Tarmo Laiga rääkis sel teemal Reimo Raja – G4S Eesti kommunikatsioonijuht. 
Loe, miks Linnatranspordi amet G4Si automaatsest palavikutuvastaja kasutusele võtsid ja kas see on nende ootusi täitnud. Milliseid meetmeid kasutab Tallinna Linnatranspordi AS viirusohu tõrjumiseks?
Öösel käib busside, trammide ja trollide puhastus osoneeritud veega. See on andnud kõige paremaid tulemusi nii koroonaviiruse kui ka teiste viiruste vastu võitlemisel. Loomulikult soovitame ja rõhutame rangelt, et kanname ikka kõik maski. Kellelegi meist ei meeldi selle maskiga niisama olla, aga see on väga tõhus meede, et meid kõiki tervena hoida.

Kuidas saate kindlad olla, et inimene, kes hommikul tööle tuleb, on terve ja võib bussi-, trolli- või trammijuhina ohutult oma tööpäeva alustada?
Meile on äärmiselt oluline, et need, kes linnakodanikke teenindavad, oleksid täie tervise juures ega oleks ohtlikud endale ja teistele. Kontrollime juhtide tervislikku seisundit, et nad saaksid alustada tööpäeva tervena ja heas vormis. Teeme alkoholijoobe kontrolli, mõõdame nende temperatuuri palavikku tuvastava termokaameraga ja teeme üldise ülevaatuse.

Olen kuulnud, et mõõdate neil isegi vererõhku.
Me ei tee seda kõigi juhtide puhul, aga meil on kogenud kontrollijad, kes annavad hinnangu kõikidele ühissõidukijuhtidele. Kogenud silm ütleb ära, kas inimese üldine tervislik seisund on okei või mitte. Kui bussijuht tuleb hommikul tööle, aga tema tervislik seisund pole hea, siis kontrollijad ütlevad talle, et võib-olla tasub koju minna ja puhata, selle asemel, et oma tööpäev kuidagi ära teha.

Kuidas jõudsite sellise otsuseni, et võtta kasutusele palavikku tuvastav termokaamera, ja kuidas on selline seade end õigustanud?
Koostöös G4Siga me oma Kadaka tee peakontori sissepääsu termokaamera komplekti paigaldasime. Otsust teha polnud keeruline. Praegu on enamik suuri ettevõtteid, koolid jne selle paigaldanud. See on kiireim ja tõhusaim viis anda hinnang inimese tervislikule seisundile. Üks osa on ühissõidukijuhid, aga teine pool on teenindav personal. Me ei saa alahinnata ka nende kohustust olla terved. Meil on remonditöökojad ja kontoritöötajad. Kui üks nakatunud töötaja tööle tuleb, siis seab ta ohtu ka teised. Termokaamera on üks lihtsamaid ja tõhusamaid meetmeid, mida kasutada.

Kas olete mõne palavikulise juba ukse pealt kinni püüdnud?
Minu teada ei ole tänase päeva seisuga ühtegi haiget kaamera vaatevälja jäänud. Meie sõidukijuhid on päris kohusetundlikud ja oleme selgelt mõista andnud, et kui oled haige, siis püsi kodus. Seda on väga hästi järgitud ja see on taganud meie teenuse jätkusuutlikkuse.

Kui peaks tekkima võimalus koroonaviiruse vastu vaktsineerida, siis kas termokaamera kaotab teie jaoks hoobilt vajalikkuse?
Võimalik vaktsiin aitab olukorda kindlasti leevendada ja luua riskirühmades kindlust. Aga meie termokaamera pole paigaldatud lühiajalise eesmärgiga. Koroonaviirus pole ainuke haigus, mida peame kartma. Kui meie sõidukijuht ei tunne end hästi või ei suuda hinnata, kas ta on palavikus või mitte, siis termokaamera aitab ka edaspidi sellele kaasa, et meie sõidukijuhid on täie tervise juures ja kõikidel on ühistranspordis kindel sõita.

Kuidas automaatne palaviku tuvastamise süsteem enda ettevõttesse paigaldada? 
Loe süsteemi kohta täpsemalt siit ja võta G4Siga kohe ühendust  telefonil 651 1800 või kirjuta teenindus@ee.g4s.com.

Reimo Raja
G4Si kommunikatsioonijuht

Kategooriad: Detsember 2020  

Kommentaarid

Lisa kommentaar