November 2021

Videopilk korteriühistule – loome koos turvalisema kogukonna

  • Kuupäev: 14.12.2020
    Autor: Dmitri Šabunov

Üksteisest hoolivates väikestes kogukondades toimib tihtipeale Naabrivalve ehk naabruskond hoiab üksteise varal jõudumööda silma peal. Kuid tänapäeva kiire elutempo juures pole see vandalismi ja sissemurdmiste ärahoidmiseks kõige tõhusam lahendus.


Kõigil lihtsalt ei ole pensionärist naabritädi Valvet, kes köögiaknal ümbruskonnal ööd ja päevad silma peal hoiaks. Ja isegi kui on, siis ka Valve ei jõua päris 24/7 naabruskonda jälgida ja igale poole tema silmad ei ulatu. Suurtes kortermajades ei pruugi naabrid aga üksteist enam isegi tunda. Ammugi mitte aru saada, kas rattaga sõidab minema naaber või pätt. Kes meist ei oleks kuulnud, kuidas kellelgi on trepikojast järjekordselt mõni ratas ära varastatud või kellel on majaseinale joonistatud veidraid pilte. Rääkimata koridori akna- või ukseklaasi katkilöömisest või katsest proovida trepikoja ust lahti muukida.
Milline lahendus aitaks oma majal, parklal ja maja ümbritseval igal ajal, iga kell ja iga ilmaga silma peal hoida? Mis oleks see lahendus, mis ei hoia pelgalt silma peal, vaid salvestab kõik pättused, vandaalitsemised ja vargusjuhtumid? 
Rohkemgi kui varalist kahju tekitavad sellised vahejuhtumid halba tunnet ja hirmu. Turvatunne, mis peaks oma kodus tekkima, pühitakse justkui hetkega.
Siinkohal tulevadki appi turvakaamerad. Palju valvsamad kui naabri Valve, võimelised jälgima olukorda igal aja, sees ja väljas.
Videovalvesüsteemi olemasolu mitte üksnes ei anna võimalust pahalasi hiljem tuvastada, vaid aitab neid efektiivselt ka ennetada. Jääb ära kahjujuhtumitega tegelemine ja nende menetlemisega kaasnev aja- ja närvikulu – pätt lihtsalt väldib kohti, kus on oht vahele jääda. Kui mõni peaks siiski oma jultumusest midagi proovima, on väga suur tõenäosus, et ta jäädvustub filmilindile ja hiljem tuvastatakse.
G4S on välja töötanud uue teenuse – Videopilk korteriühistule. Tegemist on videovalveteenusega, mis on mõeldud just kortermajade turvalisusprobleemide lahendamiseks.

Mida sisaldab korteriühistutele mõeldud Videopilgu teenus?
Videopilgu teenus sisaldab kõike vajalikku kortermaja videovalveks. Meie spetsialistid aitavad leida kaameratele kõige õigemad kohad. Seejärel paigaldatakse olenevalt maja suurusest sobiv hulk turvkaameraid. Kaamerate hulgast sõltub ka teenuse kuutasu.
Kaameraid ega pilti jäädvustavat videovalvesüsteemi ei ole tarvis välja osta – mõlemad sisalduvad Videopilgu teenuse kuutasus. See tähendab, et kui näiteks kaameral peaks ilmnema tehniline rike, vahetab G4S selle kohe uue vastu välja ning korteriühistu selle eest lisatasu maksma ei pea. 

Teenuse hinnas sisaldub ka kogu süsteemi paigaldus ja kord aastas tehtav hooldus. Kui peaks tekkima mõni tehniline mure, saab alati abi G4Si tehnilise toe osakonnast või sõidab kohale tehnik, kes mure lahendab. 
Soovi korral saab kuutasu vähendada, tasudes paigalduse eest ühekordse maksena. 
Kui korrarikkumise tõttu on vaja videosalvestistelt leida üles õige koht tõendusmaterjaliks, teeb G4Si töötaja seda teie eest. Teie ütlete, millist sündmust millisest ajavahemikust on vaja otsida. Nii ei ole vaja ise aega kulutada, et leida salvestiselt õige koht ja teha sellest väljavõte. G4Si professionaalsete töötajate pilk leiab õige koha kiirelt ja edastab teile väljavõtte.

Videopilgu puhul ei pea majaelanikud pelgama, et nende tegemise jälgitakse 24/7. Igapäevaselt ei jälgi kaamerapilti keegi, vaid see salvestub automaatselt pilve. Videosalvestis vaadatakse läbi vaid juhul, kui on aset leidnud sündmus, mis on vaja salvestiselt üles leida. 

NB! Videopilgu teenuse hind algab 3 eurost kuus korteri kohta. Oleme siinjuures aluseks võtnud keskmise kortermaja, milles 100 korterit ja kuhu on vaja turvalisuse tagamiseks paigaldada kaheksa valvekaamerat.

G4Si teenusega Videopilk korteriühistule saad lähemalt tutvuda meie kodulehel, vajutades siia.

Oma maja kohta täpsemat plaani ja hinnapakkumist küsi kohe ja julgelt teenuse müügijuhilt, kirjutades taimo.nellis@ee.g4s.com või helistades 651 1837.

Dmitri Šabunov
Turvatehnikadivisjoni teenusejuht

Kategooriad: Detsember 2020  

Kommentaarid

Lisa kommentaar