November 2018

8 põnevat fakti G4Si sularahaveo ja töötluse kohta

 • Kuupäev: 26.11.2018
  Autor: Argo Räpp

Väga paljud ilmselt ei tea, et me oleme Eestis ainsad, kes sularaha veavad ja töötlevad. Samuti arvavad inimesed ekslikult, et nende sularaha loetakse ja hoitakse pangakontorites. Kuidas asi tegelikult on?

 • Meie sularahatöötluskeskustes töödeldakse kuus kokku ligi miljard eurot.

Kuigi paljude ettevõtete tegevus on tänapäeval sularahavaba, on hulgaliselt firmasid mille ärimudel teeb sularaha kasutamise vältimatuks. Sellised on näiteks pangad, kaubandusettevõtted, toitlustusasutused, reisijaveoettevõtted ja paljud teised.

 • Meie veame ja töötleme ka pankade raha.

Monitoorime ja vastutame selle eest, et pangaautomaatides oleks piisavalt raha. G4Si teenindada on üle 700 sularahaautomaadi ja 90 pangakontorit.

 • G4S on Eestis ainuke ettevõtte, kus pakutakse pika-ajalist ja professionaalset teenust rahaveo- ja rahatöötluse valdkonnas.

Teenus on mugav, turvaline ja operatiivne. Klient saab kindel olla, et raha liigub alati turvaliselt õigel ajal õigesse kohta.

 • G4Si inkassaatorid ei vii raha ettevõtetest pangakontoritesse.

G4S-il on kaks tipptehnoloogia ja kõrge turva-tasemega rahatöötlust, kus me kontrollime ja käitleme klientide raha ning teeme seejärel lepingulistele kontodele kanded. Lisaks turvalisusele on G4Si sularahaveoteenuse kasutamine soodsam kui rahatähtede käsitsi pangaautomaati sisestamine või  pangakontorisse viimine. Nii automaadist kui kontorist saadetakse raha edasi G4Si, seega mõttekam on kupüürid otse sinna läkitada.

 • G4S tagab ka tellimused, kus klient tellib vajalikku raha oma valdustesse.

Soovi korral transpordime lepingulistele klientidele vahetusraha - näiteks väiksemaid rahatähti või münte.

 • Meie rahalugemise masinad tuvastavad valeraha.

Rahatöötluses kasutavad kassiirid raha lugemiseks kõige kaasaegsemaid masinaid, mis vastavad Euroopa Keskpanga nõuetele ja mida käib kontrollimas ka Eesti Pank. Nende masinatega on raha lugemine väga täpne, kiire ja saame lihtsalt tuvastada ning käibelt eemaldada ka valeraha.

 • Meie inkassaatorite autodest on kõrvalistel isikutel võimatu raha kätte saada.

Raha vedamiseks kasutame tipptasemel tehnoloogiat. Autopargis on nii soomustatud erilahendusega sõidukid ja teised kaitstud turvasüsteemidega, mis muudavad rünnaku korral raha kasutuskõlbmatuks.

 • Sularaha vedajateks on väljaõppe läbinud relvastatud turvatöötajad.

Vedajateks on väljaõppe läbinud relvastatud ja kuulikindlaid veste kandvad turvatöötajad, kes kasutavad oma tööks spetsiaalse turvavarustusega autosid. Sularaha paigutatakse ohutult soomustatud autosse, turvaseifi või muukimis- ja ründekindlasse rahaveokohvrisse.

Argo Räpp
Rahaveo osakonna juhataja

Kategooriad: November 2018  

Kommentaarid

Lisa kommentaar